18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۴ ۰۷:۴۱:۵۲
کد مطلب:  24SXKywM
دیدارمعاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی با معاون اول رئیس جمهور

معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی به همراه رئیس شورای موسسان مدارس غیر دولتی شهر تهران با معاون اول رئیس جمهور دیدار نمودند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی، مرضیه گرد، روز گذشته به منظور ارائه گزارش در خصوص عملکرد مدارس غیر دولتی و بحث و تبادل نظر پيرامون مسائل موسسان مدارس و مراکز غیر دولتی در دفتر کار معاون اول رئیس جمهور حضور يافت.

بر اساس اين گزارش؛ در ابتدای این دیدار، صنیعی رئیس شورای موسسان مدارس غیر دولتی شهر تهران و نایب رئیس کشوری گزارشی از اهم اقدامات و توفیقات مدارس غیر دولتی در حوزه های آموزشی، پرورشی، پژوهشی و المپیادها ارائه نمود.

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشاركت هاي مردمي، نيز به ارائه گزارش مستندی از خدمات قابل تقدیر موسسان مدارس و مراکز آموزشی غیر دولتی پرداخت.

وي  میزان صرفه جویي های حاصله از خدمات این موسسان را در سه زمینه فضای آموزشی، نیروی انسانی و سرانه دانش آموزی حدود 214 هزار میلیارد بیان کرد و افزود: در کنار استفاده از نیروهای توانمند بازنشسته و صاحب نظر در مدارس غیر دولتی برای  حدود دويست و هفت هزار نفر فرصت شغلی فراهم شده است.

گرد در ادامه همچنين از نقش خیر و معین بودن تعدادی از مدارس غیردولتی در حمایت از مدارس غیر دولتی داخل و خارج از کشور و همکاری در ارائه خرید خدمات آموزشی در مناطق محروم توضیحات مبسوطي داد و با تاكيد بر توجه انگيزه مشاركت فرهنگيان و موسسان به تصویب قوانیني که مانع جلب مشارکت و سرمایه گذاری در بخش آموزش می شود و مشکلاتي را برای موسسان نظیر؛ عدم رعایت حریم مدرسه، رعایت حرمت مکان مقدس مدرسه و مدیران و موسسان، براي  برخی شهرداری ها در خصوص پرداخت عوارض طبق قانون شورا ها (سهم آموزش و پرورش ) و تابلو های مراکز آموزشی مجاز و همچنین تغییر کاربری زمین های مسکونی شخصی موسسان ايجاد مي كند، اشاره نمود.

در خاتمه جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ضمن تشکر از زحمات موسسان مدارس و مراکز غیر دولتی اظهار كرد: رویکرد دولت، تقویت و کمک به نظام تعلیم و تربیت است و ما در حد توان برای رفع مشکلات آموزش و پرورش و ارتقاع و بهبود شرایط مدارس دولتی و همچنین تقویت مدارس غیر دولتی به موسسان کمک خواهیم كرد.

معاون اول رئیس جمهور در خصوص حل مشکلات مدارس غیر دولتی راهکارهایی را ارائه نمود و به رعایت حریم مدرسه و همکاری با آموزش و پرورش تاکید كرد .

جهانگیری در خاتمه درباره رايزني درباره حل مشکلات مربوط به شهرداری ها و سایر مسائل مطروحه اظهار امیدواری کرد: در این خصوص رایزنی هایي صورت خواهد گرفت.

 

به اشتراک بگذارید :