20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۲ ۱۳:۵۸:۳۶
کد مطلب:  JmyOnNl8
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در شیراز خبر داد:
کمبود چهارهزار معلم ورزش در دو سال آینده در کشور

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: با رسیدن تغییرات نظام آموزشی به سال های پایانی دوره متوسطه دوم و افزایش ساعات درس تربیت بدنی ،در2 سال آینده با کمبود 4 هزار نیروی تربیت بدنی مواجه خواهیم شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، دکتر مهرزاد حمیدی  در آیین افتتاح  دوره  اصول طراحی آموزشی کارشناس مسئولان و کارشناسان تربیت بدنی ادارات کل ، شهرستان ها و مناطق آموزشی  آموزش و پرورش استان های جنوبی کشور در شیراز  گفت: به منظور  افزایش میزان فعالیت های  حرکتی دانش آموزان  در مدرسه و خارج از آن ، ملزم به افزایش فعالیت های تربیت بدنی  در مدارس هستیم  .

وی گفت: در حوزه تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش ، طرح ها و برنامه های متنوعی در حال اجرا می باشد  که بر اساس اسناد بالا دستی ، ضرورت های زمانی و همچنین توجه به  نتایج تحقیقات و پیمایش های ملی در زمینه سطح سلامت  افراد جامعه طراحی شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش افزود: هم اکنون  35 هزار متخصص تربیت بدنی  در آموزش و پرورش فعال هستند  که 33 هزار نفر از آنها در  مدارس به عنوان دبیر تربیت بدنی مشغول می باشند .

دکتر حمیدی با اشاره به افزایش ساعات درس تربیت بدنی در مدارس دوره متوسطه دوم  گفت: این امر  موجب شده تا در مجموع کلاس های درس تربیت بدنی از 21 ساعت به 24 ساعت افزایش یابد و  برای پوشش این 3 ساعت افزوده شده در 2 سال آینده با کمبود 4 هزار نیروی تربیت بدنی در مدارس مواجه خواهیم شد.

وی افزود: به منظور تامین نیاز ایجاد شده در نیروی انسانی  ،با حوزه دانشگاه فرهنگیان و معاونت نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش در زمینه جذب  نیروی انسانی جدید در  این حوزه تعامل صورت گرفته.

معاون وزیر آموزش و پرورش  در ادامه گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده در سال 91 ، 21 درصد دانش آموزان ما  با چاقی و افزایش وزن مواجه هستند و برای رفع این مشکل لازم است تا فعالیت های ما در سطح مدارس افزایش یابد  ، لذا فعالیت هایی همچون المپیاد ورزشی درون مدر سه ای ، ورزش صبح گاهی ، حیاط پویا و ... در همین راستا برگزار می گردد تا ضمن افزایش فعالیت های حرکتی دانش آموزان ، شادی و نشاط را نیز در سطح مدارس افزایش دهیم.

دکتر حمیدی با بیان اینکه آموزش تربیت بدنی و کسب مهارت های ورزشی موجب امیدواری است تا افراد در ادامه  زندگی خود نیز به ورزش روی آورند افزود: دانش آموزان در ساعات  درس تربیت بدنی  آموزش های لازم  را فرامی گیرند و این آموزش ها را در فعالیت هایی  همچون المپیاد های ورزشی درون مدرسه ای  و ورزش صبح گاهی و حیاط پویا  به رقابت  و تمرین می گذارند .

گفتنی است  بیش از 230 تن از کارشناس مسئولان و کارشناسان تربیت بدنی  ادارات کل ، شهرستان ها و مناطق آموزشی  آموزش و پرورش استان های جنوبی کشور شامل استان های  اصفهان، یزد، بوشهر، کرمان، هرمزگان، کهگیلویه و بویر احمد ، به میزبانی استان فارس در مدت دو روز در دوره اصول طراحی آموزشی  درس تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی شرکت دارند .

به اشتراک بگذارید :