12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۲ ۰۸:۴۷:۲۵
کد مطلب:  IxrbFBUm
مدیرکل آموزش وپرورش استان زنجان:
۳۳۸ دانش‌آموزاستان موفق به کسب رتبه استانی درمسابقات قرآن، نمازو عترت شدند

مرتضی تمجیدی مدیرکل آموزش وپرورش استان زنجان درگفتگویی اظهار داشت: ۳۳۸ دانش‌آموز موفق به کسب رتبه برتر استانی درمسابقات قرآن، نمازو عترت شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی استان به نقل از خبرگزاری مهر،مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان در گفتگویی اظهار داشت: خو شبختانه در مدارس استان زنجان فعالیت های قرآنی به خوبی انجام می شود و تربیت قرآنی در راس برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش قرار دارد و در این راستا نخبگان قرآنی در مدارس استان شناسایی می شوند.

مرتضی تمجیدی گفت: کسب مقام در مسابقات قرآنی نباید تنها به عنوان یک اصل مورد توجه باشد بلکه باید به آموزه‌های قرآنی عمل شود.

وی تاکید کرد: توجه به برنامه های دینی باعث ارتقای معنویت در بین دانش آموزان  می شود و در این راستا باید فعالیت های دینی تقویت شود.

مدیر کل دستگاه تعلیم وتربیت استان با بیان اینکه حضور دختران دانش آموز در فعالیتهای قرآنی چشمگیر است، افزود:  توجه به ارزش های دینی باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود و امروز که دشمن با جنگ نرم وارد عرصه شده می طلبد دستگاه های فرهنگی به بحث مسائل قرآنی و دینی بیشتر توجه کنند.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش علاوه بر تربیت حافظان قرآنی به دنبال تربیت عاملان قرآنی است و باید قرآن در جامعه رشد و توسعه پیدا کند.

تمجیدی افزود: ۳۳۸ دانش‌آموز استان زنجان موفق به کسب رتبه برتراستانی در مسابقات قرآن، نماز و عترت شدند که از این تعداد ۱۸۶ پسر و مابقی دانش‌آموزان دختر بودند.

به اشتراک بگذارید :