10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۱ ۱۹:۲۹:۳۸
کد مطلب:  dpzqMFRZ
مدیرکل تربیت بدنی و فعاليت هاي ورزشي وزارت آموزش و پرورش در شیراز:
فعالیت های تربیت بدنی ، میدان تمرین آموزه های تربیتی است

مدیرکل تربیت بدنی و فعاليت هاي ورزشي وزارت آموزش و پرورش گفت: همه مسائل تربیتی که به صورت شفاهی به دانش آموزان تعلیم داده شده، باید به صورت عملی تمرین شود و برای این مهم هیچ فضایی مناسب تر از فضای تربیت بدنی و ورزش نیست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، حسین بابویی در آیین افتتاح المپیاد ورزشی درون مدرسه ای  مدارس عشایری فارس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم بهمن بیگی گفت:آموزش و پرورش نهاد رسمی تعلیم و تربیت  همه جانبه  افراد  جامعه است و همه امکانات  و منابع آن  نیز باید در مسیر تربیت نسل آینده  باشد.

بابویی افزود: حوزه تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش نیز به عنوان بخشی از نهاد تعلیم و تربیت کشور باید در این مسیر گام بردارد .

مدیرکل تربیت بدنی و فعاليت هاي ورزشي وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: دیدگاه حوزه تربیت بدنی  وزارت آموزش و پرورش  این است که  تربیت باید از  مسیر فعالیت های بدنی حاصل شود.

وی گفت: همه مسائل تربیتی همچون احترام به بزرگتر ، همکاری ، مسئولیت پذیری ، احترام به قانون، ایجاد روابط صحیح اجتماعی و ... که به صورت شفاهی  به دانش آموزان تعلیم شده، باید به صورت عملی تمرین شود و برای این مهم هیچ فضایی مناسب تر از فضای تربیت بدنی و ورزش نیست.

بابویی گفت: تربیت بدنی در حقیقت ابزاری چند وجهی است که علاوه بر ایجاد سلامت جسمی و روحی ، زمینه اجتماعی شدن و کسب مهارت های لازم برای زندگی آینده  دانش آموزان  را فراهم می نماید.

مدیرکل تربیت بدنی و فعاليت هاي ورزشي وزارت آموزش و پرورش همچنین  گفت: نگاه آموزش و پرورش به مدرسه به عنوان کانون های تربیتی و آموزشی است  چرا که بخش مهمی از تربیت در درون مدرسه شکل می گیرد.

 وی افزود: برای جذب دانش آموزان به محیط آموزشی  و ایجاد فضای مناسب تربیتی و آموزشی ،باید  نسبت به ایجاد علاقمندی در دانش آموزان برای حضور در مدارس تلاش کرد که مهمترین راهکار آن ایجاد نشاط و شادابی است.

بابویی گفت: برای اینکه مدرسه به عنوان یک کانون مورد توجه باشد لازم است تا  مدل اجرایی مناسبی برای ایجاد شادابی و نشاط در این فضا تعریف شود که المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای  به عنوان یکی از مدل های اصلی  این راهکار می باشد.

وی افزود: المپیاد های ورزشی درون مدرسه ای با محوریت دانش آموزان، تلاش دارد تا زمینه شور و نشاط  دانش آموزان را فراهم نموده و با ایجاد روحیه تعاون و فراهم نمودن زمینه مشارکت همه دانش آموزان در فعالیت های ورزشی ، موجب رشد و تعالی دانش آموزان شود.

وی استان فارس را یکی از استان های موفق در اجرای فعالیت های ورزشی و بویژه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای معرفی کرد و افزود: این  امر  حاصل انسجام و همدلی و تلاش همه جانبه دانش آموزان ، فرهنگیان و مسئولین  استان است .

وی  گفت: اعتبارات و برنامه های حوزه تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش در سال 95 و بویژه  در برنامه ششم توسعه کشور ، با قید توجه به مدارس عشایری ، مرزی و کم برخوردار تنظیم شده  و در این زمینه  نیروی انسانی ، فضا و امکانات   خود  را متمرکز نموده ایم. 

به اشتراک بگذارید :