20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۱ ۱۹:۲۸:۲۰
کد مطلب:  pOuMnUSm
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس :
پوشش نزدیک به 80 درصد دانش آموزان فارس در المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت: در سال جاری و با تلاش همه همکاران در مناطق و شهرستان های مختلف توانسته ایم نزدیک به 80 درصد دانش آموزان استان را تحت پوشش طرح المپیاد ورزشی دورن مدرسه ای قرار دهیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، محمد جعفری در آیین افتتاح المپیاد ورزشی درون مدرسه ای  مدارس عشایری فارس در مدرسه شبانه روزی مالک اشتر گفت: تحقق اهداف  و سیاست های  حوزه تربیت بدنی در مدارس ، با اجرای 2 ساعت در هفته درس تربیت بدنی در مدارس امکان پذیر نیست،

وی گفت: در منظومه درس تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی  هم نیروی انسانی و هم محتوا  و تجهیزات به عنوان شاخص های اصلی می باشند و برای تحقق اهداف تربیت بدنی ،  فعالیت های فوق برنامه ای پیش بینی شده که میتواند مکملی برای کیفیت بخشی درس تربیت بدنی  باشد .

جعفری افزود: این فعالیت های شامل  المپیاد ورزشی درون مدرسه ای ، حیاط پویا ، کانون های ورزشی درون مدرسه ای و برون مدرسه ای ، ورزش و نرمش صبح گاهی و مسابقات ورزشی کشوری تحت عنوان مدرسه قهرمان می باشد که می توند خارج از ساعت درس تربیت بدین و با همکاری دبیران و مربیان تربیت بدنی در سطح آموزش و پرورش در راستای کیفیت بخشی به درس تربیت بدنی

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت:المپیاد ورزشی درون مدرسه ای از 26 مهر ماه و همزمان با هفته تربیت بدنی  در سراسر استان  آغاز شده است  و در مدارس عشایری نیز  این طرح در حال اجرا می باشد.

جعفری گفت: در سال تحصیلی گذشته علی رغم سهمیه 40 درصدی ،نزدیک به 69 درصد دانش آموزان  استان فارس به صورت مستقیم و غیر مستقیم در المپیاد های ورزشی درون مدرسه ای  شرکت کرده اند و در سال جاری نیز با تلاش همه همکاران در مناطق و شهرستان های مختلف  توانسته ایم نزدیک به 80 درصد دانش آموزان استان را تحت پوشش این طرح قرار دهیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس یاد آور شد: در  مدارس عشایری با توجه به مجدودیت های موجود  در زمینه امکانات و تجهیزات،خلاقیت های ویژه ای صورت گرفته که از آن جمله می توان به برگزاری  ورزش های بومی محلی اشاره کرد .

وی در ادامه با اشاره به  برگزاری دوره آموزشی اصول طراحی آموزشی   قطبی  کشوری در شیرا زگفت:در این دوره آموزشی که به صورت ضمن خدمت برگزار می گردد ، نزدیک به 230  تن از مسئولین تربیت بدنی  ادارات آموزش و پرورش مناطق و شهرستان های استان های جنوب کشور شامل استان های یزد، اصفهان، کهگیلویه  و بویر احمد ، هرمزگان ،بوشهر ، کرمان و فارس حضور دارند.

جعفری افزود: این دوره آموزشی  در قالب 4 کارگاه و در مدت دو روز برگزار خواهد شد که هدف اصلی آن کیفیت بخشی درس تربیت بدنی ،تبیین سیاسیت های اجرایی درس تربیت بدنی و تاکید بر  اهمیت آن است. 

رئیس اداره  آموزش و پرورش عشایر فارس نیز با اشاره به برگزاری سومین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در مدارس عشایری فارس گفت: المپیاد ورزشی درن مدرسه ای زمینه مشارکت دانش آموزان در فعالیت های  مختلف ورزشی را فراهم نموده  و تمرینی است برای با هم زیستن و دوستی بین دانش آموزان .

دکتر علی عسکر نجفی گفت: المپیاد ورزشی درون مدرسه ای زمینه شناسایی و رشد استعداد های دانش آموزان را فراهم نموده و پایه ای است برای تربیت ورزشکاران در سطح قهرمانی و کسب افتخار برای میهن اسلامی .

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در زمینه گرایش جوانان به امر تحصیل، تهذیب و ورزش گفت:دانش آموزان  باید تلاش کنند تا این سخن مقام معظم رهبری را  اجرا نموده و زمینه رشد و تکوین شخصیت خود را فراهم نمایند.

رئیس آموزش و پرورش عشایری فارس گفت: آموزش و پرورش عشایری هم اکنون دارای 11 هزار دانش آموز می باشد که 7 هزار نفر آنها در دوره ابتدایی و بقیه در مقطع متوسطه  در 600 آموزشگاه مشغول به تحصیل هستند  .  

دکتر نجفی یاد آور شد: در مدارس عشایری  برنامه های  ورزشی همچون المپیاد ورزشی درون مدرسه ای ، حیاط پویا ، ورزش صبح گاهی و .. در حال اجرا می باشد و تمام تلاش ما این است تا از ورزش پلی برای تندرستی و  ارتقاء  کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی دانش آموزان عشایر بسازیم.  

به اشتراک بگذارید :