14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۱ ۰۸:۳۵:۰۰
کد مطلب:  VGWAJlqE
معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران:
معلمان مهمترین سرمایه امروز جامعه و دانش آموزان مهمترین سرمایه آینده کشور هستند

معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در آیین تجلیل از پژوهشگران استانی و منطقه ای آموزش و پرورش ناحیه 2 بهارستان گفت: معلمان مهمترین سرمایه امروز جامعه و دانش آموزان مهمترین سرمایه آینده کشور هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، حسین سنجری، معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع  انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، در آیین تجلیل از پژوهشگران استانی و منطقه ای آموزش و پرورش ناحیه 2 بهارستان  گفت: کشوری که استانداردهای لازم را در اختیار داشته باشد توسعه یافته است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ایجاد تشکل های مدنی، اتحادیه ها، خصوصی سازی را اولین رهیافت توسعه دانسته و افزود: دومین رهیافتی که در کشور ما وجود دارد و آن رهیافت نخبگان کشور می باشد که تفاهم نخبگان فکری، دانشگاهی و سیاسی را می طلبد.

وی افزود :توسعه از ترکیب چهار سرمایه متشکل از سرمایه های طبیعی،سرمایه های کالبدی،سرمایه های معنوی و فکری و سرمایه فرهنگی به عنوان مادر سه سرمایه قبلی به وجود می آید.

این مقام مسئول در ادامه از آموزش و پرورش به عنوان بستر فرهنگ انسانی یاد کرده و گفت: معلمان مهمترین سرمایه امروز جامعه و دانش آموزان مهمترین سرمایه آینده کشور هستند و معلم حرفه ای دانش آموزان را به سمت سه حوزه دانش، نگرش و مهارت سوق می دهد.

سنجری ادامه داد: اگر قرار باشد تحولی در کشور صورت پذیرد باید در آموزش و پرورش آن کشور تحول صورت پذیرد و تحول در آموزش و پرورش بدون اندیشه و عمل معلمان رخ نمی دهد.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع  انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، تحقیق و پژوهش را تلاشی در جهت پاسخ به سوالات پژوهشی دانسته و گفت:اگر پژوهش نباشد تولید علم و ثروت صورت نمی گیرد و مدارس پژوهنده نیاز مدارس امروزی می باشد.

وی در پایان ضمن تأکید بر این امر که مدارس امروز می بایست مدارسی باشند که تمام عناصر موجود در آن تفکر پژوهنده داشته باشند، اظهار داشت: فیزیک مدرسه به صورتی باشد که پیام پژوهشی در آن نمود پیدا کرده و رویکرد کتب جدید نیز به صورتی باشد که ورزش ذهنی در دانش آموزان ایجاد کند.

به اشتراک بگذارید :