14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۱ ۰۹:۵۵:۰۰
کد مطلب:  TNKkrull
مدیر آموزش و پرورش چهاردانگه:
دانش آموز پژوهشگر، مدرسه پژوهش گرا و معلم پژوهنده سه عامل اصلی توسعه در آموزش و پرورش هستند

همزمان با فرا رسیدن هفته پژوهش، آئین تجلیل از فعالین عرصه پژوهش در مدرسه شهدای گمنام چهاردانگه برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، هادی حنیف نیا، مدیر اداره آموزش و پرورش منطقه در این آئین  ضمن تجلیل از فعالین عرصه پژوهش گفت: هر نشست و هم اندیشی به هر بهانه ای در آموزش و پرورش که جرقه ای بر فرایند توسعه در سطوح مختلف آن ایجاد کند ارزشمند است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با استناد به سخنان مقام عالی وزارت، توسعه علمی را هم مبنای توسعه ملی و هم شرط بقای آن دانست و افزود: توسعه علمی در جهانی که در ثانیه های آن تغییرات دامنه دار و پرسرعتی زندگی انسان را تحت تاثیر قرار می دهد، ضرورت پژوهش را به عنوان پیشران و موتور محرک آن کاملا ضروری می سازد.

مدیر آموزش و پرورش چهاردانگه نقطه آغازین احساس ضرورت در عرصه پژوهش را در بخش اعظم سرمایه های انسانی آن جامعه یعنی دانش آموزان و معلمین دانست و گفت: پژوهش با در نظر گرفتن تفاوت های آکادمیک آن با نوع دانش آموزی باید از مدرسه آغاز شود و برای موفقیت آن، دانش آموز پژوهشگر، مدرسه پژوهش گرا و معلم پژوهنده، سه عامل اصلی توسعه در امر آموزش و پرورش خواهند بود.

حنیف نیا در بخش پایانی صحبت های خود،تقویت حس کنجکاوی و پرسش گری در دانش آموزان را مهمترین عامل ایجاد خلاقیت و نقطه شروع پژوهش دانش آموزی دانست و از همکاران خود نیز خواست تا با مطالعه هفتگی کتاب های مختلف بر پویایی ذهن و عرصه پژوهش بیفزایند.

شایان ذکر است در این آئین ضمن تجلیل از پژوهشگران برتر منطقه و استان، خانم ها سمانه فرزانه و معصومه عبدالهی دو نفر از پژوهشگران برتر کشوری، آثار خود را ارائه کردند.

به اشتراک بگذارید :