11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۱ ۱۲:۰۴:۳۵
کد مطلب:  v4tPXfT5
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
پداگوژی در شیوه های نوین تدریس از قصه گویی سرچمشه می گیرد

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از اجرای طرح «هفتۀ قصه گویی مدرسه» در کانون های فرهنگی-تربیتی شهرستان های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عبدالرضا فولادوند راد، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، گفت: پرورش خلاقیت کودکان و مشارکت در فعالیت های گروهی از دیرباز در نظام تعلیم و تربیت وجود داشته است که اکنون با ساختاری جدید در شیوه های نوین تدریس متبلور شده است.

وی ضمن تشریح ساحت های 6 گانۀ تربیتی دانش آموزان بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، افزود: در گذشته هنر و علم تربیت کودکان با واژۀ تدریس یا تعلیم مترادف بود که اکنون با گسترش شیوه های نوین تدریس، واژه پداگوژی در ساختاری جدید نمایان شده است که ریشه در قصه گویی دارد.

فولادوند راد در خصوص اجرای این طرح در مدارس ادامه داد: هفتۀ پایانی پاییز 95، مدارس شهرستان های استان تهران، میزبان برگزاری مسابقات قصه گویی در مدرسه بوده است که برگزیدگان به کانون های فرهنگی و تربیتی در مرحلۀ پایانی استانی راه پیدا خواهند کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در ادامه تأکید کرد: خلاقیت کلامی که در قصه گویی جاری است، دانش آموزان را برای کسب مهارت های اجتماعی، گوش دادن فعال، دقت در حل مسأله و تقویت مهارت های کلامی و خلاقیت گفتاری آماده خواهد کرد.

شایان ذکر است هفتۀ قصه گویی مدرسه از 26 آذر ماه لغایت 4 دی ماه در کلیۀ مدارس ابتدایی شهرستان های استان تهران در حال برگزاری است.

به اشتراک بگذارید :