19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۱ ۱۱:۵۴:۵۲
کد مطلب:  53lWyWNW
رئیس اداره قرآن وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد:
حضور دانش‌آموز زنجانی در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم

حوریه عقبایی رئیس اداره قرآن وزارت آموزش و پرورش گفت: : دانش آموز استان زنجان به عنوان کاندیدای مقدماتی برای شرکت مسابقات بین‌المللی قرآن کریم انتخاب شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی استان به نقل از فارس، حوریه عقبایی در حاشیه جشن مصباح‌الهدی و تجلیل از دانش‎آموزان برتر مسابقات 14 گانه قرآن، عترت و نماز استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: توسعه کمی و کیفی دارالقرآن‌ها در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد.

وی با اشاره به افزایش تعداد مراکز قرآنی در سطح کشور خاطر نشان کرد: خوشبختانه استان‌ها نیز استقبال خوبی از توسعه دارالقرآن‌ها دارند.

رئیس اداره قرآن وزارت آموزش و پرورش با اشاره به آغاز راه‌اندازی دارالقرآن‌ها از سال 78 تصریح کرد: توسعه این مراکز در اواسط کار متوقف شد اما خوشبختانه فعالیت دارالقرآن‌ها در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته است.

عقبایی با اشاره به مشکلات نیروی انسانی در دارالقرآن‎ها عنوان کرد: نبود مدیر یکی از مشکلات موجود در دارالقرآن‎ها است.

وی با اشاره به اینکه پس از چند سال‌ وقفه مسابقات بین‌المللی قرآن کریم از سال جاری از سر گرفته می‌شود، بیان کرد: پنجمین دوره این رقابت‌ها امسال برگزار می‌شود.

رئیس اداره قرآن وزارت آموزش و پرورش از احتمال حضور دانش‌آموز زنجانی در این رقابت‌ها خبر داد و افزود: دانش آموز استان زنجان نیز به عنوان کاندیدای مقدماتی برای شرکت در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم انتخاب شده است.

عقبایی با اشاره به اینکه  پس از ارزیابی نهایی دو دانش‎آموز دختر و دو دانش‎آموز پسر برای شرکت در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم انتخاب می‌شوند، ادامه داد: این دانش‌آموزان در رشته‌های قرائت و حفظ قرآن حضور پیدا می کنند.

 وی با اشاره به اجرای طرح «استماع» قرآن در مدارس کشور خاطر نشان کرد: این طرح بنا به فرمایش مقام معظم رهبری و به منظور بهره‌مندی دانش‌آموزان از قرآن کریم در مدارس اجرایی می‎شود.

رئیس اداره قرآن وزارت آموزش و پرورش با اشاره به آغاز به کار نخستین دوره این طرح در سطح مدارس همزمان با آغاز هفته قرآن و عترت اظهار کرد: دانش‌آموزان استقبال خوبی از این طرح داشته‌اند.

به اشتراک بگذارید :