14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۱ ۰۸:۴۵:۰۰
کد مطلب:  ZDoCvElh
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
نشست تخصصی راهبران آموزشی و تربیتی برگزار شد

نشست تخصصی راهبران آموزشی و تربیتی با حضور محمد احسانی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، راهبران آموزشی مناطق و روسای ادارات آموزشی دوره اول و دوم ابتدایی و نماینده راهبران آموزشی استان در شورای مرکزی راهبران کشوردر سالن شورای اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، محمد احسانی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه راهبران آموزشی و تربیتی با هدف بهسازی آموزش و پرورش در کلاس های چند پایه و ارتقاء سطح مهارت های حرفه ای آموزگاران گرد هم آمدند  تاکید کرد : این راهبران با ایجاد ، ساز و کار های نظارت توانمند ساز، در کنار آموزگاران ، به ارتقاء کیفیت فرایند یاددهی و یادگیری کمک شایانی می کنند.

وی با اشاره به آغاز فعالیت راهبران آموزشی و تربیتی کلاس های چند پایه، اظهار داشت : حضور راهبران در کلاس های درس و همفکری، همدلی و همکاری آنان با آموزگاران این کلاس ها فرصتی مغتنم است که می تواند گامی تحول آفرین در اعتلای نظام اموزشی کشور باشد. 

وی افزود: تعامل و همکاری دانش آموزان، یادگیری آنان از همدیگر، نظارت دانش آموزان بر یادگیری یکدیگر و سایر مولفه های موجود در کلاس های چند پایه، فرصت های بی نظیری برای تعمیق یادگیری مطالب آموزشی و تربیتی و مهارت های زندگی در اختیار دانش آموزان قرار می دهد .

احسانی با اشاره به اینکه بهره گیری مطلوب  از این فرصت ها نیازمند عزم جدی آموزگاران و ارائه آموزش های تخصصی به آنان است تاکید کرد : راهبران آموزش و تربیتی در ارتقای کیفیت آموزش می توانند نقش به سزایی ایفا کنند.

در ادامه رئیس اداره اداره آموزش پیش دبستانی و دوره اول ابتدایی اداره کل ،از حضور 17 نفر از آموزگاران مجرب  و توانمند استان به عنوان راهبر آموزشی در کلاس های چند پایه روستایی و عشایری خبر داد و افزود : بیش از 242 کلاس درس  و تعداد 4 هزارو 175 نفر دانش آموز در این استان ازمزایای حضور راهبران آموزشی و پرورشی برخوردار هستند.

 

 

به اشتراک بگذارید :