14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۱ ۰۷:۴۴:۴۳
کد مطلب:  yizxGQTc
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش :
افزايش فعالیت‌های ورزشی در دوره پیش دبستانی ضرورت دارد

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش گفت : افزايش فعالیت‌های ورزشی در دوره پیش دبستانی ضرورت دارد.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از معاونت تربيت بدني ؛مهرزاد حمیدی در همایش پیش‌دبستانی زیربنای عدالت آموزشی پایدار در دانشگاه الزهرا برگزار شد اظهار کرد:  آموختن سواد حرکتی به دانش‌آموزان اهمیت  بالاي دارد  زيرا دانش‌آموزی که نمی‌تواند فعالیت ورزشي  کند، دانش‌آموزان دیگر او را در بازي هاي گروهي مشاركت نمي دهند .

وی با اشاره به اینکه در آینده اگر زندگی ماشینی و فقر حرکتی ادامه یابد با سونامی فقرحرکتی مواجه خواهیم بود، افزود: امروز در مدارس دوزبانه و مهدکودک‌ها برای اینکه نوآموزان با محیط آن مأنوس شوند حتماً باید بازی‌های حرکتی و ورزشی جزء برنامه‌های آموزشی باشد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: عزت‌ و اعتماد به‌نفس، مهارت اجتماعی و سازگاری از مهم‌ترین عوامل موثر ارتباط اجتماعی دانش‌آموزان است که در بازی و حرکت به دست می‌آید.

وی یادآور شد: در حوزه پیش ابتدایی و مقطع اول ابتدایی می‌توانیم سواد حرکتی را رشد دهیم و اگر کودک، الفبای حرکت را تجربه نکند بعداً در یک حرکت ساده ناتوان خواهد شد.

 حمیدی افزود: بازی و مشارکت بیشتر باعث مهارت‌های حرکتی بهتر در دانش‌آموزان می‌شود، اگر در سن پیش‌دبستانی، نوآموز الفبای حرکتی را فرا گیرد بعداً در دویدن و ترکیبی از آنها می‌تواند استواری لازم را کسب کند.

 

به اشتراک بگذارید :