18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۱ ۰۷:۴۳:۴۳
کد مطلب:  c8I6mkJr
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی خبر داد:
راه اندازي 500 مرکز یادگیری محلی در سراسر کشور

رئیس سازمان سواد آموزی کشور از بی سوادی به عنوان یک رنج ملی نام برد و افزود: 500 مرکز یادگیری محلی در کشور تشكيل مي شود .

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت  آموزش و پرورش به نقل از  استان كرمان ؛ علی باقرزاده اظهار کرد: بعد از هشت سال وقفه، شورای عالی پشتیبانی سوادآموزی در کشور در دولت یازدهم احیاء و تاکنون 6 جلسه با حضورمعاون اول رییس جمهور و وزرا برگزار شده است.

وي از تشكيل 220 جلسه شوراي عالي پشتيباني سواد آموزي در استان ها خبر داد و افزود : اين شورا با ارائه 390 مصوبه از از اجراي برنامه هاي سواد آموزي حمايت كرده است .

باقرزاده با اشاره به اینکه دولت در اسفندماه سال 93 مصوبه ای داشته که در سال های بعد از انقلاب بی نظیر بوده و در دنیا نیز کمتر کشوری دولت اینقدر با مسئله سوادآموزی درگیر شده باشد، تصریح کرد: این باور ایجاد شده که بیسوادی با بسیاری از آسیب های اجتماعی گره جدی خورده است و اگر این مسئله حل نشود، سرمایه گذاری در مقابله با آسیب ها ارزش افزوده کمتری خواهد داشت.

رئيس سازمان نهضت سواد آموزي افزود: تاکنون 73 هزار فرصت شغلی با سیاست سوادآموزی برای تحصیلکرده های کشور ایجاد شده است، هرچند گلایه هایی در بحث استخدام و ... دارند.

باقرزاده با بیان اینکه حداکثر سودمندی، رویکرد سوم در نهضت سوادآموزی است، تصریح کرد: باید فرد از حضور در برنامه سوادآموزی احساس رضایت کرده و حس خودکارآمدی و اعتماد به نفس در او تقویت شود.

وی گفت : شورای پشتیبانی سوادآموزی قصد دارد سوادآموزی در هر استان را از تدوین برنامه، پشتیبانی اجرا و پایش مدیریت کند.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: مراکز یادگیری محلی یک تجربه موفق جهانی است و در استان کرمان 24 مرکز در حال ایجاد است و این مراکز براساس مصوبه دولت یک واحد آموزشی محسوب مي شود .

وی ایران  را جزو کشورهایی دانست  که بیشترین پذیرش اتباع  خارجي را دارد و افزود : اغلب آنها غیرقانونی وارد كشور شدند  هر چند  در تمام دنیا سخت ترین مجازات را برای کسانی در نظر مي گيرند  که غیرقانونی وارد آن کشور می شوند اما در كشور ما این تسامح درباره اتباع افغانی به خرج داده شده و از 3 میلیون نفر اتباع خارجی که در کشور وجود دارد، به طور متوسط 60 درصد آنها بیسواد هستند.

  باقرزاده تصریح کرد: دولت تصویب کرده است  که سازمان نهضت سواد آموزي ، كار سوادآموزی اتباع خارجي  را انجام دهد و  در اين راستا تاکنون هر سال 25 هزار نفر را باسواد کردیم که سهم  کمیساریای سازمان ملل در قسمت هزينه ها کمتر از 7 درصد بوده است  .

وی خاطر نشان كرد : 230 مدرسه در کشور با کمتر از پنج نفر دانش آموز فعاليت مي كنند که دولت برای هر نفر 5 تا 7 میلیون  تومان هزینه می کند .

 

به اشتراک بگذارید :