2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۲ ۱۳:۲۶:۴۹
کد مطلب:  nOeVwDqB
مدیر آموزش و پرورش دماوند:
همایش فرشته های آسمانی ویژه دانش آموزان استثنایی برگزار شد

همایش فرشته های آسمانی ویژه دانش آموزان استثنایی به مناسبت روز معلولین با حضور مدیریت ،معاونین و کارشناسان اداره آموزش و پرورش ، رئیس شورای اسلامی شهر دماوند، دانش آموزان و اولیاء آنها در سالن قدسیه برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره  کل آموزش  و پرورش شهرستان های استان تهران ، مهرداد پورفتحی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دماوند با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری " انسانیت به روح است نه به جسم " بر لزوم توجه ویژه به افراد معلول تأکید کرد و افزود : 52 هزار کودک استثنایی در کشور به صورت تلفیقی و 73 هزار دانش آموز در مدارس استثنایی با معلولیت های از قبیل اوتیسم ، کم بینا، کم شنوا و معلولین جسمی و حرکتی مشغول به تحصیل هستند که سهم شهرستان دماوند در پوشش این عزیزان، 95 دانش آموز خاص می باشد.

پورفتحی ناآگاهی و عدم فرهنگ سازی مناسب در بین خانواده ها را یکی از عوامل مهم آمار بالای معلولین ذکر کرد و گفت :با ایجاد مرکز مشاوره و تقویت آن ، برنامه ‌ویژه‌ای برای ارتقاء سطح دانش عمومی ، مشاوره های قبل از ازدواج برای دانش آموزان  و خانواده‌ها در سطح شهرستان در نظر گرفته ایم.

وی از امضای تفاهم‌نامه اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند با اداره بهزیستی شهرستان خبر داد  و یادآور شد : طبق این تفاهم نامه  آموزش های مسائل مرتبط با ازدواج برای دانش آموزان دو سال آخر دبیرستان ارائه می گردد و این آموزش ها یک برنامه پیش گیرانه جهت کاهش معلولیت  است.

مدیرآموزش و پرورش دماوند افزود : خوشبختانه با توجه به سیاست‌های دولت تدبیر و امید در سال ۹۶، بودجه آموزش و پرورش استثنایی 3 برابر  مصوب گردیده است ، که این امر ، حاکی از اهمیت و توجه دولتمردان به معلولین  است.
این مقام مسئول با اشاره به تأمین 50 درصد هزینه های دانش آموزان استثنایی توسط وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد : ارائه خدمات رفاهی و آموزشی مناسب دانش آموزان معلول ، نیازمند مساعدت وهمیاری همه ارگانهای شهری می باشد .

شایان ذکر است ، اجرای برنامه‌های متنوع از قبیل سرود توسط دانش‌آموزان ناشنوا، دکلمه‌خوانی و اجرای موسیقی توسط دانش‌آموز نابینا ، رنگ و بوی خاصی به همایش داد . 

 

به اشتراک بگذارید :