22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۲ ۰۹:۰۰:۱۶
کد مطلب:  GNRI1pHG
مدیر كل دفتر دوره دوم متوسطه وزارت آموزش و پرورش:
فعالیت شهرستان های استان تهران در سامانه سناد قابل تقدیر است

مدیر كل دفتر دوره دوم متوسطه وزارت آموزش و پرورش در نشست تبیین آیین نامه جدید آموزشی از فعالیت شهرستان های استان تهران در سامانۀ سناد قابل تقدیر کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، نشست كارگاهی تبیین آیین نامه جدید آموزشی در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهریار با حضور مهندس افشانی، مدیركل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، میررضا شفیع پور، معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، معاونین آموزشی و كارشناسان مسئول مناطق 21 گانۀ شهرستان های استان تهران برگزار شد.

قربانعلی افشانی، مدیر كل دفتر دوره دوم متوسطه وزارت آموزش و پرورش در نشست تبیین آیین نامه جدید آموزشی، ضمن تأکید بر این امر که تقویت وزارت آموزش و پرورش و به تبع آن تقویت معاونت آموزش متوسطه تقویت كل كشور است، گفت: تنوع و ظرفیت های بسیاری در شهرستان های استان تهران وجود دارد و تجربیات موجود در این استان به لحاظ نیروی متخصص و كارآمد، بسیار ارزنده، كارگشا و مفید است.

وی پیش از ورود به بحث تبیین آیین نامه جدید آموزشی و پرداختن به تشریح مواد مختلف آن اظهار امیدواری كرد: در سال آینده نظرات، اشكالات و پیشنهادات استان ها در ارتباط با موضوع 6 ساعت تدریس مدیران و سایر موارد برطرف گردد.

این مقام مسئول در بخشی دیگر از اظهارات خود، بحث توسعه متوازن و هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم را مورد تأکید قرار داده و ضمن تقدیر و تشكر از زحمات تمام همكاران این حوزه در استان های مختلف كشور افزود: از این نظر امسال سال پر حجمی را از نظر كاری پشت سر نهادیم اما امید است با وجود آغاز استقرار پایه دهم از مهر ماه 94 و تثبیت و شكل گیری كامل آن تا مهر 95، در سال آینده با مشكلاتی نظیر امسال مواجه نخواهیم بود.

افشانی ضمن تأکید بر این امر که هدایت تحصیلی در سال آینده با توجه به تبیین آیین نامه و مشخص شدن چارچوب آن، فرآیندی و پیوسته در طول سال تحصیلی خواهد بود، اظهار داشت: میانگین 6/07٪ دانش آموزان كشور در سامانۀ سناد ثبت نام نشده اند و به هر روی تلاش بی وقفه تمام همكاران اداره كل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به دلیل داشتن كمترین تعداد دانش آموزان ثبت نشده رسیدن به عدد 3/63٪ قابل تقدیر است.

به اشتراک بگذارید :