28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۱ ۱۲:۴۱:۰۵
کد مطلب:  yvvARit5
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران :
دانش آموزان سفیران مبارزه با آسیب های اجتماعی در جامعه هستند

همایش تخصصی مهار بیماری اچ ای وی با حضور مدیر کل آمور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران ، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، مدیرکل سلامت شهرداری تهران ، نماینده وزارت آموزش و پرورش ، مسئولین دانشگاه علوم پزشکی تهران و جمع کثیری از فرهنگیان شهرستان های استان تهران در فرهنگسرای بهمن برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، سیاوش شهریور مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران با اشاره به اینکه امروز ایران عزیز پر عظمت  تر از هر دوره ای در تاریخ می درخشد ، اظهار داشت : این سرزمین بزرگ و پهناور متاسفانه بر روی کمربندی از آسیب های طبیعی چون سیل و زلزله قرار گرفته است و همیشه در طول تاریخ مورد تهاجم دشمنان و قدرت های فاسد قرار گرفته است اما این خاک آمیخته به عشق با خون جاودان شهیدانش همیشه پابرجاست .

وی افزود : ما در جهان امروز گرفتار بلاهای متعددی هستیم که بیماری های نو پدید و نو ظهور را نیز باید به جمع دشمنان این سرزمین اضافه کنیم و در مقابله و مبارزه با آنها بسیار جدی و دقیق عمل کنیم .

شهریور با تاکید بر تلاش گسترده دولت تدبیر و امید در طول سه سال گذشته در جهت کاهش معضلات و اسیب های اجتماعی متوجه شهروندان ، تصریح کرد : امروز گرد هم جمع شده ایم تا با همکاری شما دلاوران عرصه تعلیم و تربیت  ، کشور را از تهدید آسیب های اجتماعی برهانیم  و با تمامی توان و داشته هایمان در میدان حاضر شویم .

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اینکه امسال در کمیته ایدز استان تهران به همت همگی دستگاههای دولتی و غیر دولتی کاری بسیار بزرگ و کم سابقه صورت گرفته است ، تاکید کرد : اما نقش اصلی این جریان بر عهده شما فرهنگیان و معلمین عزیزی است که تعلیم دهنده دانش آموزان و جوانان این سرزمین هستید چرا که پیشگیری که اولین گام در این مبارزه بزرگ است در دستان شماست .

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران با تاکید بر اینکه ما باید هزینه درمان را در حوزه پیشگیری هزینه کنیم ، یادآور شد : شما معلمین عزیز و شهروندان موثر در اجتماع هستید که باید مجاهدانه و عاشقانه این آگاهی ها را به دانش آموزان خود بدهید  و اشاعه دهنده آن در سطح خانواده ها  باشید .

شهریور با اشاره به اینکه امروز باید تعارف را کنار گذاشت و از بیان تلخی این آسیب ها نهراسید ، تصریح کرد : باید به سختی تلاش کرد ، چرا که همگی این تلاش ها در جهت آسیب شناسی و پیشگیری است و خطر آن خیلی کمتراز هزینه هایی است که بعدا گریبان گیر جامعه و خانواده می شود .

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران در پایان خاطرنشان کرد : امروز با کمک و راهنمایی شما فرهنگیان عزیز باید دانش آموزان را سفیران مبارزه با آسیب های اجتماعی در جامعه نمود و به آنان و خانواده هایشان آگاهی های لازم را بخشید .

 

 

 

به اشتراک بگذارید :