18 رجب 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۰ ۱۷:۴۲:۴۸
کد مطلب:  y7kyRqmX
رئيس سازمان نهضت سوادآموزي :
ترويج فرصت هاي يادگيري مادام العمر براي همه از اهداف سند ملي آموزش2030 در ايران است

رئيس سازمان نهضت سوادآموزي گفت: تضمين آموزش با كيفيت، عادلانه و فراگير و ترويج فرصت هاي يادگيري مادام العمر براي همه از اهداف توسعه پايدار در سند ملي آموزش 2030 در ايران است.

به گزارش مركز اطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، عصر امروز علي باقرزاده در كارگروه آموزش پايه و متوسطه كه در حاشيه نشست عالي رتبه مشورتي در زمينه آموزش 2030 در ايران در مجموعه فرهنگي تلاش برگزار شد، اظهاركرد: تضمين اينكه تا سال 2030 همه جوانان و بخش قابل توجهي از بزرگسالان اعم از زن و مرد به سواد خواندن  و نوشتن و حساب كردن دست يابند از اهداف ويژه سند ملي آموزش 2030 در ايران است.

رئيس سازمان نهضت سوادآموزي  شناسايي، جذب و آموزش فراگير، باكيفيت و مستمر افراد بي سواد و كم سواد گروه سني 10 تا  49 سال را ماموريت سازمان نهضت سواد آموزي دانست و افزود: زمينه سازي براي پرورش افراد با سواد، برخوردار از آداب اجتماعي و مهارت هاي زندگي، توانمند در حل مسائل ومشكلات زندگي، علاقمند به كار و توليد و يادگيري مستمر و مادام العمر هدف كلان  سوادآموزي است.

وي تصريح كرد: در تغييرات راهبردي در سازمان نهضت سوادآموزي در خصوص برنامه ريزي از ملي و متمركز به سمت استاني و منطقه اي و در شيوه مديريتي از تصدي گري در تمامي امور به سياست گذاري و مديريت فرآيندي و در نحوه ارائه خدمات از سوادآموزي محدود به سمت توسعه و تعميق سواد چرخش كرده ايم وسعي مي كنيم چند رسانه اي را جايگزين تك رسانه در بحث ابزارهاي آموزشي كنيم و مشاركت هاي غيردولتي را نيز تقويت كنيم.

معاون وزير در نهضت سوادآموزي خاطرنشان كرد: غني نمودن محيط زندگي افراد بي سواد و بازگشت به بي سوادي، مسدود نبودن ورودي و بالا بردن نرخ بازماندگي و ترك تحصيل دوره ابتدايي و اختياري بودن تحصيل، آموزش و سوادآموزي از مهمترين چالش هاي پيش روي  نهضت سوادآموزي است.

وي بهبود كيفيت و آموزش مداوم، تحقيق و توسعه و افزايش دسترسي جامعه هدف را از برنامه هاي پيش روي سازمان نهضت سوادآموزي دانست.

به اشتراک بگذارید :