22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۰ ۱۲:۲۲:۱۴
کد مطلب:  TWc0uQCd
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استا ن تهران :
خواندن تاریخ یعنی نشستن بر بام جهان است

همایش استانی انجمن علمی آموزشی دبیران تاریخ شهرستانهای استان تهران صبح امروز ، با حضور شفیع پورمعاون آموزش متوسطه اداره کل شهرستانهای استا ن تهران ، حبیبی پور مدیر آموزش و پرورش اسلامشهر، دبیران تاریخ شهرستانهای استان تهران ، در تالار فرهنگیان اسلامشهر برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، میررضا شفیع پورمعاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استا ن تهران ، در همایش استانی دبیران تاریخ ،گفت : توجه به موضوعات تاریخ با در نظر داشتن نیازهای روز برای معلمان و دانش آموزان ضروری است.

وی با اشاره به اهمیت مطالعه تاریخ و نقش آن در زندگی بشر گفت : خواندن تاریخ یعنی نشستن بر بام جهان است

شفیع پور ادامه داد:همانطور که حضرت علی (ع)فرموده اند ،کسی که تاریخ می خواند به اندازه تمام انسان هایی که در قرون مختلف زندگی کرده اند،تجربه کسب می کند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استا ن تهران همچنین با اشاره به ضرورت تلاش در حوزه دانش و اهمیت فعالیت انجمن های علمی گفت :فعالیت در حوزه انجمن ها نیازمند عشق و علاقه ای ویژه است  ،چرا که فعالیت در این عرصه سختی ها ی بسیاری دارد.

وی همچنین با بیان اینکه فعالیتهای انجمن ها باید به روز و متناسب با نیازهای روز معلمان و دانش آموزان باشد افزود: انجمن تاریخ تها انجمنی است که توانسته در سالهای اخیر روی پای خود ایستاده و بامقاومت و تلاش پا بگیرد.

این مقام مسول در پایان، اهمیت تاریخ ایران را بسیار ویژه توصیف کرده  و خاطر نشان کرد: به اعتراف یکی از مورخان اروپایی،عصر تکامل تاریخ ، با تاریخ ایران آغاز می شودو همین امر نشان دهند ی اهمیت و اثر بالای تاریخ ایران در تمدن دنیاست .

 

به اشتراک بگذارید :