22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۰ ۱۰:۴۳:۴۰
کد مطلب:  OKnIOTDQ
مدیر آموزش و پرورش قدس:
هدف از برگزاری اردوهای راهیان نور افزایش شناخت و معرفت به شهداست

چهارمین گروه کاروان راهیان نور دانش آموزی شهرستان قدس ، به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمدرضا بهمنش مدیر آموزش و پرورش شهرستان قدس در مراسم بدرقه ، خطاب به دانش آموزان گفت: این اردوها صرفاً یک اردوی تفریحی نیست ، بلکه یک اردوی معرفتی است.

وی هدف از برگزاری این اردوها را افزایش شناخت و معرفت به شهدا معرفی کرده و ااظهار داشت : امیدوارم این افزایش شناخت و ارتباط معنوی با شهدا در شما دانش آموزان ایجاد شود و بتوانید با خاطرات خوبی از این سفر نورانی به شهر خود بازگشته و آن خاطرات ارزشمند را در اختیار اقوام ، نزدیکان و دانش آموزانی که تا کنون موفق به حضور در این اردوها نشده اند قرار دهید.

بهمنش در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: به برکت این خون های پاک است که امروز جمهوری اسلامی با اقتدار در مقابل همه ابرقدرت ها و بخصوص آمریکای جنایت کار ایستاده و این ارزش ها و خون های پاک شهدا را پاس می دارد.

مدیر آموزش و پرورش قدس ادامه داد : وظیفه دانش آموزان امروز پاسداشت خون شهداء رعایت ادب ،اخلاق و کوشش در تحصیل علم و دانش است .

در ادامه  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس ، سرهنگ فیاض الهیاری نیز در سخنانی به تشریح شناخت حرکت دشمن برای مقابله صحیح با او پرداخته و گفت: در دفاع مقدس دشمن در مقابل ما بود و ما از پشت سنگر با او نبرد می نمودیم ولی الان دشمن از طریق فناوری خود و بوسیله ماهواره سعی در نفوذ به خانه های ما را دارد که این مسئله نیاز به دقت و شناخت خطرات این شبیخون فرهنگی دارد.

شایان ذکر است در این مرحله ، تعداد 129 دانش آموز به همراه 26 مربی ، راوی و عوامل امنیتی و اجرایی بوسیله چهار دستگاه اتوبوس از دبیرستان حق شناس این شهرستان به سرزمین های نور و مقاومت اعزام شدند.

 

به اشتراک بگذارید :