22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۷ ۱۵:۰۰:۵۰
کد مطلب:  ZwzBPag0
رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش:
باید ساماندهی نیروی انسانی برای سال های آینده آسیب شناسی شود

رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش، در همایش فصلی مدیران آموزش و پرورش مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران از ضرورت تحول کمی و کیفی نیروی انسانی در آموزش و پرورش خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، چهاربند یکی از شاخص های مهم موفقیت دولت ها را عملکرد در سرمایه گذاری در آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت دانسته و گفت: ساماندهی و بهسازی دقیق و به موقع نیروی انسانی کارآمد در آموزش و پرورش ما را به اهداف نظام تعلیم و تربیت نزدیک می کند.
وی در ادامه گفت: اکنون برنامه ریزی برنامه های درسی و مالی و نیروی انسانی به صورت متمرکز انجام می پذیرد و زمانی که کاهش تمرکز صورت می گیرد، بخشی از برنامه ریزی های باید به استان ها و مدارس واگذار شود.
چهاربند مدرسه محوری را از اولویت های آموزش و پرورش برشمرده و خاطر نشان کرد: تا سال 99 تعداد 270 هزار نفر نیروی انسانی بازنشسته از آموزش و پرورش خارج می شوند و در این دوره زمانی کل ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در شرایط عالی 70 هزار نفر معلم می باشند و بر این اساس نیروی انسانی آموزش و پرورش در آستانۀ چالشی جدی است.
رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: در سال های آتی آموزش و پرورش با رشد دانش آموز مواجه خواهد بود و منطقی کردن مصرف نیروی انسانی در آموزش و پرورش، از اهم برنامه های مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش می باشد.

به اشتراک بگذارید :