18 رجب 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۷ ۱۱:۲۳:۲۷
کد مطلب:  2UWKHsOS
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی اعلام کرد:
جزئیات دریافت گواهی نامه‌ مربیان سوادآموزی نهضت سواد آموزی

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی به اعلام جزئیات دریافت گواهی نامه رسمی مربیان سوادآموزی خبرداد، گفت: ادامه همکاری 64 هزار آموزش دهنده نهضت از سال 96 منوط به کسب این گواهینامه خواهد بود.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از ايسنا، علی باقرزاده با اشاره به تفاهم نامه سازمان نهضت سواد آموزی با جهاددانشگاهی به منظور برگزاری دوره‌های توانمندسازی مجازی آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی اظهارکرد: هماهنگی خوبی میان ما و جهاددانشگاهی وجود دارد. در حال حاضر سرفصل‌های مربوط به این دوره استخراج و بخش زیادی از محتوا تهیه و بارگذاری شده است، بخش دیگری هم كه مربوط به تکنیک‌ها و الگوهای تدریس مي باشد ، در حال آماده سازی است.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی تصريح كرد: پس از تکمیل این مرحله، ثبت نام فراگیر آغاز می‌شود و هر آموزش دهنده‌ای که با ما همکاری دارد می‌تواند با وارد كردن کدملی ثبت نام  و طی بازه زمانی سه تا پنج ماهه از درس نامه های ارائه شده بر روی پرتال استفاده کند.

وي با بیان اینکه پس از طی این دوره افراد در  مراکز سنجش و ارزشیابی جهاد دانشگاهی حضور یافته و به صورت مجازی آزمون می‌دهند، افزود: به افرادی که حدنصاب نمره قبولی را کسب کنند، گواهی نامه رسمی آموزش بزرگسالان یا مربی سواد آموزی اعطا می‌شود .

باقرزاده ادامه داد: در حال حاضر 70 هزار آموزش دهنده داریم که بخشی از آنها همکاران فرهنگی ما هستند و نیازی به شرکت در این دوره ندارند، اما حدود 64 هزار نفر باید در این آزمون شرکت کنند.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به ارتباط میان آموزش‌های طی شده و حقوق و دستمزد آموزش دهندگان عنوان کرد: افرادی که سطوح بالاتر آموزش را در ادامه مسیر بگذرانند به حقوقشان اضافه می شود.

وي در خصوص شركت مربيان در دوره هاي آموزشي، تصريح كرد: اگر آموزش دهندگان می‌خواهند با ما همکاری کنند باید دوره را بگذرانند.

باقرزاده افزود: تقویم آموزشی نهضت  سواد آموزي از ابتدای اردیبهشت هرسال شروع می شود و ثبت نام سوادآموزان به نام آموزش دهندگان منوط به دریافت گواهینامه است و اگر به هر دلیلی این امر به تاخیر بيفتد، برگزاری امتحانات را منوط به گذراندن دوره کرده و همکاری را مشروط می کنیم.

به اشتراک بگذارید :