20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۶ ۰۷:۴۵:۰۰
کد مطلب:  MXzAqtyJ
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
ثمره مانور زلزله باید به صورت هدفمند و مستمر در مدارس اجرا شود

سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در مراسم مانور زلزله و ایمنی گفت: آنچه ثمره این تمرین است باید به صورت آموزش های هدفمند و مستمر ملکه ذهن شود تا دانش آموزان در لحظه حساس موثر عمل کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  پس از اجرای مانور زلزله و ایمنی مدارس که هم زمان با سراسر کشور در شهرستان ملارد برگزار شد اظهار داشت : آموزش های هدفمند و مستمر مهارت های زندگی به دانش آموزان باید مورد توجه جدی قرار گیرد و آنچه ثمره این تمرین است باید به صورت مستمر ملکه ذهن شود تا دانش آموزان در لحظه حساس موثر عمل کنند.

این مقام مسئول تمرین مانور زلزله برای دانش آموزان را نوعی آموزش مهارت زندگی دانست و افزود: آموزش مقابله با پدیده هایی که جان انسان را تهدید می کنند باعث می شود دانش آموزان یاد بگیرند، چگونه فرد تاثیرگذاری در جامعه خود باشند.

هاشمی همچنین بر آگاهی دانش آموزان با منش و رفتار سازمان دانش آموزی تاکید کرد و از اینکه تمام دانش آموزان آموزشگاه دکتر هشترودی ملارد عضو این ساختار هستند ابراز خرسندی کرد و ادامه داد: هم فکری، هم دلی و هم کاری دانش آموزان در کار گروهی بسیار ارزشمند و قابل توجه است .

گفتنی است ،هجدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس با شعار مدرسه ایمن، جامعه تاب آور در آموزشگاه نمونه دولتی دکتر هشترودی شهرستان ملارد به صورت پایلوت استانی به اجرا درآمد.

 

به اشتراک بگذارید :