22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۶ ۱۰:۳۰:۱۶
کد مطلب:  lIS6RVmi
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران در ششمین نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران :
نیازهای دانش آموز امروز بسیار متفاوت تر از دانش آموز دیروز است

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران از اقدامات اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید تقدیر کرد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، سیاوش شهریور، مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران در این نشست ضمن گرامی داشت شانزدهم آذرماه بعنوان روز دانشجو، اظهار داشت : دانشگاه همیشه بستر سازندگی ، اصلاح ، نجات و روشنگری بوده است  و تاریخ گواهی می دهد ، دانشگاه مکان مقدسی است برای همه آنانی که دل به آزادی ، عدالت و نوخواهی سپرده اند.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات ارزنده ای که اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در راستای سیاست های آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید انجام داده است ، تاکید کرد : با توجه به اینکه حداکثر آینده سازان این سرزمین در حوزه آموزش و پرورش هستند باید با وسعت نظر بسیار بلندتری به این حوزه نگاه کرد و راه را برای اندیشه های نو و اقدامات تازه هموار ساخت .

شهریور با تاکید بر اینکه بخش زیادی از آسیب های اجتماعی متاسفانه متوجه همین دانش آموزان عزیز و گرانقدر است تصریح کرد : باید اندیشید که چگونه می توان این عزیزان را از خطرات آسیب های اجتماعی مصون نگه داشت ، چرا که دانش آموز امروز هم خود و هم نیازهایش بسیار متفاوت تر از دانش آموزان دیروز و دهه های گذشته است.

این مقام مسئول ضمن اشاره به اینکه دانش آموز امروز را باید از افسردگی و پریشانی نجات داد تاکید کرد : باید رویین تنی را در دانش آموز امروز به وجود آورد و این رویین تنی جز با آموزش و پیشگیری حاصل نمی شود .

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران ادامه داد : با دانش آموز امروز باید به گفتگو نشست و به آنان آگاهی بخشید تا حداقل به یک فهم نسبی از آسیب های اجتماعی و تهدیدات جدی آن دست یابند.

شهریور در پایان با اشاره به اینکه آینده این سرزمین با نگاه ، قلم و قدم فرهنگیان و معلمان شکل می گیرد خاطرنشان کرد : آموزش های اجتماعی ، رفتاری ، سبک زندگی و پیشگیری از خشونت از جمله آموزش های بسیار جدی است که شما معلمان عزیز باید به دانش آموزان امروز انتقال دهید .

شایان ذکر است، ششمین نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران در سال 1395 با حضور سیاوش شهریور، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران ، سعید ناجی فرماندار و رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان شهریار و عبدالرضا فولادوندراد، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در سالن شورای2 این اداره کل برگزار شد.

 

به اشتراک بگذارید :