20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۶ ۰۹:۰۰:۰۰
کد مطلب:  c3R6uVWR
مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش درآیین افتتاحیه سومین المپیاد درون مدرسه ای شهرستان پاکدشت:
تعداد دانش آموزان تحت پوشش المپیاد از 3 میلیون به 5 میلیون نفر در سال جاری رسیده است.

مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش درآیین افتتاحیه سومین المپیاد درون مدرسه ای شهرستان پاکدشت ضمن اشاره به مصوبات سند تحول بنیادین در رابطه با اهمیت المپیاد دانش آموزی سخنرانی کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، بابویی مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش، درآیین افتتاح سومین المپیاد درون مدرسه ای شهرستان پاکدشت ضمن تشکر از استقبال و حضور مسئولین شهرستان و تلاش برگزار کنندگان آیین افتتاح اظهار داشت: در آموزش و پرورش می بایست  همگی کارها و فعالیت ها در چهارچوب نقشه راهی باشد و تحت عنوان سند تحول بنیادین که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و از موکدات مقام معظم رهبری(مدظله) است ، صورت پذیرد .

وی افزود: این سند به موضوعات مختلفی اختصاص دارد که مهمترین وظیفه آموزش و پرورش، در آن تربیت همه جانبه دانش آموز است واین بدان معنی است که یکی از صاحت های شش گانه سند تحول بنیادین تربیت زیستی و بدنی دانش آموزان است.

 مدیر کل دفتر تربیت بدنی وفعالیتهای ورزشی وزارت آموزش و پرورش، در بخش دیگری از سخنانش، از اهمیت المپیاد  درون مدرسه ای و تاثیر آن بردانش آموزان گفته و تصریح کرد: ایجاد روحیه پهلوانی ، اخلاق مداری ،همکاری و همیاری در بین دانش آموزان و همچنین شور ، نشاط ، فرهنگ تحمل رقیب و کار گروهی از ویژگیهای شاخص برگزاری المپیاد در مدارس است .

بابویی در پایان خاطرنشان کرد : تعداد دانش آموزان تحت پوشش المپیاد از 3 میلیون به 5 میلیون نفر در سال جاری رسیده است که نشان از استقبال گسترده دانش آموزان دارد و نیازمند برنامه ریزی جدی مسئولین ، مدیران  و اولیای مدارس  است .

 

به اشتراک بگذارید :