25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۵ ۰۹:۰۴:۱۹
کد مطلب:  mmJWvIEJ
پیش از ظهر امروز صورت گرفت؛
دیدار معاون وزارت ارتباطات روسیه با معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش

معاون وزير ارتباطات و رسانه هاي جمعي فدراسيون روسيه با معاون آموزش متوسطه وزير آموزش وپرورش ديدار و گفتگو كرد.

 به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، پيش از ظهر امروز، اسماعيل اف به همراه سفير روسيه در ايران و نمايندگاني از وزارتخانه ها و شركت هاي فعال در حوزه فناوري وارتباطات با علي زرافشان در ساختمان شهيد بهشتي ديدار و گفتگو كردند.

معاون آموزش متوسطه  وزارت آموزش وپرورش در اين ديدار گفت: همكاري هاي مشترك بين دو كشور واستفاده از تجارب مي تواند موجب هم افزايي شود.

زرافشان تصريح كرد: در جمهوري اسلامي ایران مديريت بخش فناوري ارتباطات توسط آموزش وپرورش انجام  مي شود ، اما اجراي كار برعهده بخش خصوصي است.

وی خاطرنشان كرد: ما در ايران مسابقات و جشنواره هاي مختلفي برگزار مي كنيم ودانش آموزان ایرانی با شرکت در مسابقات جهاني ربوكاپ حائز  مقام هاي خوبي  در این زمینه شده اند.

معاون آموزش  متوسطه وزارت آموزش وپرورش خواستار طرح پیشنهاد ترجمه منابع علمي روسي برای دست یافتن به ادبيات مشترك بين دو كشور شد

 

معاون وزير ارتباطات و رسانه هاي جمعي فدراسيون روسيه نيز در اين ديدار ضمن تشكر از وزارت آموزش و پرورش به واسطه ايجاد فرصت براي تعامل بيشتر گفت: گرچه حوزه تخصصي كار ما، آموزش وپرورش نيست، اما با ايجاد زيرساخت هاي مناسب، فرصت هاي خوبي را براي استفاده حوزه آموزش از تكنولوژي هاي جديد ارتباطي با هدف پيشرفت در امور آموزشي  وپرورشي فراهم كرده ايم.

اسماعيل اف اظهاركرد: چهار دانشگاه پيشرفته روسيه و چند دانشگاه پژوهشي از زيرمجموعه هاي وزارت ارتباطات و رسانه هاي جمعي فدراسيون روسيه است و اين وزارتخانه بورسيه هايي را براي آموزش فناوري ارتباطات فراهم كرده است.

وي از برگزاري برنامه گسترده اي به عنوان ساعت كد براي بيش از 8 ميليون دانش آموز در چند سال اخير در روسيه خبر داد و افزود: با انتخاب دانش آموزان برتر در زمينه برنامه نويسي و سواد ارتباطي، زمينه جذب دانش آموزان را به دانشگاه ها و شركت هاي خصوصي فراهم مي كنيم

 

به اشتراک بگذارید :