28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۴ ۱۰:۵۴:۳۵
کد مطلب:  RxhkVIzz
مدیر آموزش و پرورش دماوند:
تغییر رویکرد تدریس و تشویق دانش آموزان بر پژوهش ضرورت دارد

مدیر آموزش و پرورش دماوند ، گفت : کارگروه آموزش منطقه با حضور کارشناسان مقاطع و گروههای آموزشی به طور مستمر در هر ماه جهت بررسی مسائل آموزشی و برنامه ریزی های مرتبط برگزار می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، مهرداد پورفتحی مدیر آموزش و پرورش دماوند ،گفت : کارگروه آموزش  منطقه با حضور کارشناسان مقاطع و گروههای آموزشی به طور مستمر در هر ماه  جهت بررسی مسائل آموزشی و برنامه ریزی های مرتبط  برگزار می گردد .

وی با ارائه گزارشی از وضعیت ساماندهی اظهار داشت : امسال با توجه به تغییرات در سامانه ثبت ابلاغ و شیوه نامه ساماندهی ،با مشکلات متعددی مواجه بودیم که با همت و تلاش کارشناسان مقاطع و هماهنگی با کارشناس طرح و برنامه ، این مشکلات تا حدود زیادی مرتفع شد .

پورفتحی ، طرح های مدیریت تعالی ، تدبیر ، تشکیل و پیگیری کمیته بهبود کیفیت تحصیلی ، جشنواره نوجوان و جوان خوارزمی ، آموزش و توانمند سازی معلمان  را از طرحهای ویژه آموزشی دانسته و تصریح کرد : برای دستیابی به نتایج مطلوب در هر یک از آنها  باید برنامه  ریزی خاص  و دقیق صورت گیرد .

مدیر آموزش و پرورش دماوند با تاکید بر ضرورت تغییر رویکرد تدریس و تشویق دانش آموزان به تحقیق و پژوهش و مطالعه کتاب ، یادآور شد : در این راستا طرح پژوهش سرای سیار اجرا شد ، به نحوی که همکاران پژوهش سرا با تجهیزات و وسایل مورد نیاز ، در مدارس روستایی حضور یافته و آزمایش های لازم را برای دانش آموزان انجام می دهند، که شاهد استقبال مدیران و دانش آموزان از این طرح بوده ایم . 

 

به اشتراک بگذارید :