26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۳ ۱۰:۳۹:۲۶
کد مطلب:  UiywayLS
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری:
مدرسین آموزش خانواده به استفاده از روش های نوین در امرآموزش خانواده اهمیت دهند

اولین نشست تخصصی مدرسین آموزش خانواده آموزش و پرورش ناحیه یک ری با حضور مدیرو کارشناس انجمن اولیاء اداره برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، بهروز نصیری مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری  گفت : هدف اصلی برگزاری این جلسه تخصصی کردن مباحث آموزش خانواده، آسیب شناسی، بررسی مشکلات برگزاری دوره ها و نیاز سنجی موضوعات است.

وی افزود: مدرسین باید با نوع آوری و خلاقیت در امر آموزش خانواده وارد عمل شوند وبه روز بودن اطلاعات مدرسین و بهره برداری از روش های نوین و امکانات روز در این امر باید مورد توجه قرار گیرد.

نصیری در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به بحث آسیب های اجتماعی در سطح کشور و مدارس تاکید کرد: بزرگترین و اصلی ترین دغدغه والدین، مسئولین کشور و نظام تعلیم و تربیت  باید آسیب های اجتماعی باشد ، زیرا آسیب های اجتماعی به صورت حرکتی نرم می تواند به زیرساخت های جامعه صدمه و لطمات جبران ناپذیری وارد کند .

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری ادامه داد : مدرسین آموزش خانواده می توانند با ورود به مسائل و استفاده از راهکارهای علمی و عملی در زمینه  آسیب های اجتماعی اقدامات و آموزش های خوب و مفیدی را به خانواده ها ارائه دهند.

وی خاطر نشان کرد: استفاده از منابع تخصصی توسط مدرسین آموزش خانواده و ارائه منابع آموزشی و یادگیری برای اولیاء دانش آموزان را می توان به عنوان یک راهکار عملی در بحث آموزش خانواده ها در نظر گرفت.

شایان ذکر است در این جلسه کارشناس مسئول انجمن اولیا ومربیان گزارشی ازروند برنامه های انجمن اولیا ومربیان درحوزه آموزش والدین وخانواده وبرنامه های مدرسین آموزش خانواده ارائه کرد و سپس هریک از مدرسین در مورد موضوعات مطرح شده نظراتی ارائه دادند.

 

به اشتراک بگذارید :