28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۱۳ ۰۹:۲۵:۲۱
کد مطلب:  wG2qXeRr
مدیر آموزش و پرورش چهاردانگه در آیین افتتاحیه طرح مصباح الهدی:
خشونت و رادیکالیزم نتیجه عدم تاسی به اصول مسلم قرآن و سیره ائمه (ع) است

مقارن با ایام شهادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت،آیین افتتاحیه سومین سال طرح مصباح الهدی، خاصه امام رضا(ع) و حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در آموزشگاه شهید وجدانی پاک منطقه چهاردانگه برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، هادی حنیف نیا مدیر آموزش و پرورش منطقه چهاردانگه ضمن باارزش توصیف نمودن مصباح الهدی به عنوان یکی از طرح های موفق حوزه معاونت پرورشی در آموزش و پرورش تدبیر و امید، با تشریح حدیث صحیح و متواتر ثقلین از زبان صحابه اهل تشیع و اهل تسنن، یکی از نتایج تعمق در این حدیث شریف را اثبات حقانیت مذهب تشیع و امامت دانست و تصریح کرد: همانطور که قرآن چراغ هدایت است، ائمه اطهار (علیهم السلام) نیز همواره چراغ هدایتند و جدایی یا پیشی گرفتن از اهل بیت پایه ی هرنوع گمراهی برای مسلمانان خواهد بود.

     حنیف نیا با اشاره به عدم توجه کافی مورخین و نویسندگان به عنصر مبارزه حاد سیاسی توسط ائمه (علیهم السلام) با جائرین زمان که حکومت پیامبر اکرم (ص) را به سلطنت دنیوی تبدیل نموده بودند، فلسفه مبارزه سیاسی امام رضا(ع) علیه خلفای عباسی را بعد از گذشت 140 سال از حادثه کربلا، با همان محتوای کربلا اما در قالبی متفاوت دانست و تصریح کرد: امروز که سرزمین ایران میزبان این امام بزرگوار می باشد و درهای رحمت الهی بر روی همه عاشقان اهل بیت(ع) گشوده شده است، باید از وجود بابرکت ایشان برای سعادت دنیوی و اخروی خویش بهره مند گردیم.

     وی در بخش دیگری از سخنان خود خشنونت و جنگ را یکی از مهمترین مسائل جهان امروزی دانست و افزود : متاسفانه این خشونت و جنگ در جهان اسلام هیچ توجیهی ندارد زیرا که اسلام  دین رحمت ،مهربانی و برادری میباشد.

حنیف نیا با ذکر علل شکل گیری گروه خوارج در زمان امامت حضرت علی (ع) ، خشونت و رادیکالیزم در جهان امروزی را نتیجه عدم تاسی عده ای از مسلمانان به اصول مسلم قرآنی و سیره پیامبر و ائمه (ع) دانست و یادآور شد : برداشت های شخصی فاقد معرفت و نیز برنامه های استکبار در تولید، بازتولید و حمایت از جریان های تکفیری از دیگر عوامل مهم شکل گیری خشونت است .

 وی همچنین شهداء و به ویژه شهدای مدافعین حرم را انسان های افضل و اعلمی دانست  و افزود : شهدا برای حفظ کیان اسلامی و زدودن اندیشه های ناپاک و جعلی در جهان اسلام به تاسی از قرآن و سیره امامان راه سعادتمندی را برگزیده اند.

شایان ذکر است فضای این مراسم با پرچم مقدس گنبد حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) توسط خادمین حرم آن حضرت و نیز پرچم حرم حضرت ابوالفضل العباس (ع) متبرک شد. 

 

به اشتراک بگذارید :