28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۹ ۰۸:۳۰:۰۰
کد مطلب:  SDIe4DXE
مدیر آموزش و پرورش جوادآباد:
آئین افتتاح طرح مصباح الهدی در منطقه جوادآباد برگزار شد

طرح «مصباح الهدی» در منطقه جوادآباد با حضور مسئولین محلی و آموزش و پرورش افتتاح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عباس کیوانلو، مدیر آموزش و پرورش جوادآباد، از افتتاح  طرح «مصباح الهدی» به منظور آشنایی هر چه بیشتر دانش آموزان با سبك زندگی، سیره عملی و اخلاقی پیامبر اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) و یاران صدیق آن حضرت ،در منطقه جوادآباد خبر داد.

در آئین افتتاحیه این طرح که با حضور مسئولین محلی و اداره آموزش و پرورش برگزار شد، حجت الاسلام رضا پور، امام جمعه جوادآباد در سخنانی اظهار داشت: خداوند متعال هیچگاه مسلمین و مومنین را بدون سرپرست و هدایت رها نمی کند.

وی در ادامه، وجود امامت بعد از رسالت را در همین زمینه ارزیابی نموده و ضمن اشاره به طرح «مصباح الهدی» که در مورد شناخت سیره عملی و اخلاقی امام رضا (ع) و حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)می باشد، گفت:امام رضا ولی نعمت ما ایرانی ها هستند و وظیفۀ ی همه ی ما شناخت هر چه بیشتر این امام معصوم می باشد چرا که محبت تابعی از شناخت است و هر چه شناخت بیشتر باشد محبت نیز بیشتر میشود.

وی در ادامه به بیان توضیحاتی در مورد زندگی حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) پرداخته و گفت: ایشان از فقها و علما و دانشمندان برجسته ی زمان خود بودند و محضر 4 امام معصوم را درک نموده بودند و مورد وثوق فقهی وعلمی امام هادی(ع) بوده اند.

این مقام مسئول در ادامه گفت: انسان هر چه عالم تر باشد متواضع تر می شود و لازمۀ التزام به اسلام و قرآن را آموختن قوانین آن دانست.

گفتنی است مسابقات دانش آموزی  طرح «مصباح الهدی» در رشته های (كتاب خوانی، شعر، نقاشی، خوشنویسی با قلم وداستان نویسی) وبا موضوع امام شناسی و سبك زندگی، سیره عملی و اخلاقی این دو بزرگوار خواهد بود.

شایان ذکر است آئین افتتاحیه طرح «مصباح الهدی» منطقه جوادآباد به همت دانش آموزان و فرهنگیان دبیرستان دخترانه حضرت زهرای روستای خاوه جوادآباد یرگزار شد.

به اشتراک بگذارید :