20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۷ ۰۹:۳۸:۱۵
کد مطلب:  AcTrZdNO
مدیر آموزش و پرورش قرچک خبر داد:
طرح" مصباح الهدی" ویژه دانش آموزان و فرهنگیان شهرستان قرچک برگزار می شود

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک از اجرای طرح" مصباح الهدی" ویژه دانش آموزان و فرهنگیان شهرستان قرچک خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مهدی نیکبخت مدیر آموزش و پرورش قرچک با اشاره به اجرای طرح مصباح الهدی  ویژه دانش آموزان و فرهنگیان این شهرستان اظهار داشت: این طرح به‌منظور ترویج سبک زندگی اسلامی–ایرانی و ایجاد روحیه مطالعه، تحقیق و پژوهش در زمینه سبک زندگی پیامبر اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) و یاران صدیق آن حضرت در مدارس شهرستان اجرا می‌شود.

وی  افزود: بر اساس این طرح که از آن به عنوان طرح انس با اهل بیت (علیهم السلام) هم یاد می شود و در استان های مختلف برگزار می گردد ،هر استان موظف به تبیین سیره نظری و عملی یکی از ائمه معصوم(ع) شده است که در این بین سهم   شهرستان های استان تهران  و شهرستان قرچک ، شناساندن ابعاد شخصیتی  امام رضا (ع) و حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) می باشد.

نیکبخت تصریح کرد:  مسابقات دانش آموزی  طرح مصباح الهدی  در رشته های  ( كتاب خوانی ، شعر ،  نقاشی ، خوشنویسی با قلم وداستان نویسی )   برگزار می شود و همه مسابقات با موضوع امام شناسی ( حضرت  امام رضا و حضرت عبد العظیم  علیه السلام  )  و سبك زندگی، سیره عملی و اخلاقی این دو بزرگوار خواهد بود.

وی ادامه داد :  مسابقه کتاب خوانی این طرح  ویژه  فرهنگیان نیز بصورت اینترنتی  برگزار خواهد شد.

این مقام مسئول در خاتمه با اشاره به اینکه ملاک داوری تمام رشته ها کتاب پیام مهر می باشد، افزود: علاقمندان تا 15بهمن ماه فرصت دارند آثار خود رابه اداره آموزش و پرورش قرچک ارسال نمایند.

 

به اشتراک بگذارید :