0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۶ ۰۹:۰۱:۴۳
کد مطلب:  bbleOmzu
معاون مدیر کل دفترآموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش:
موفقیت راهبران کلاس های چند پایه منوط به طراحی گام های اجرایی است

نشست تخصصی اعضای شورای مرکزی راهبران آموزشی کشور با حضور معاون مدیر کل دفترآموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، نشست تخصصی اعضای شورای مرکزی راهبران آموزشی و تربیتی کشور به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران روزهای سه شنبه و چهارشنبه ، دوم و سوم آذر ماه با حضور شیرین ملکی، معاون مدیر کل دفترآموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش و محمد احسانی، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و اعضای شورای مرکزی راهبران آموزشی از استان های زنجان، سمنان، خراسان رضوی، کردستان، البرز، لرستان، قزوین، یزد و گیلان در مرکز رفاهی فرهنگیان شهر ری برگزار شد.

محمد احسانی، معاون اموزش ابتدایی اداره کل اموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در این نشست با اشاره به این که اعضای شورای مرکزی راهبران آموزشی و تربیتی با هدف بهسازی آموزش و پرورش در کلاس هی چند پایه و ارتقاء سطح مهارت های حرفه ای آموزگاران گرد هم آمدند تا با ایجاد ساز و کار های نظارت توانمند ساز، در کنار آموزگاران کلاس های مذکور، به ارتقاء کیفیت فرایند یاددهی و یادگیری کمک کنند، گفت: هم اندیشی و تبادل نظر در خصوص ترسیم خط و مشی ها و گام های اجرایی و انجام برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت و استقرار مناسب 3000  راهبر آموزشی در سطح کشور، از دیگر اهداف این گردهمایی بود.

وی در ادامه  با اشاره به آغاز فعالیت راهبران آموزشی و تربیتی کلاس های چند پایه، حضور راهبران در کلاس های درس و همفکری، همدلی و همکاری آنان با آموزگاران این کلاس ها را فرصتی مغتنم دانست که می تواند گامی تحول آفرین در اعتلای نظام اموزشی کشور باشد، افزود: حضور دانش آموزان مناطق روستایی و عشایری در کلاس های چند پایه، نه تنها تهدید به شمار نمی رود، بلکه ظرفیتی برای تعامل بیشتر دانش آموزان و یادگیری آنان از همدیگر و آموزش مهارت های زندگی است.

شیرین ملکی، معاون دفتر آموزش دبستانی نیز با اشاره به تلاش های انجام شده در سازماندهی دوباره راهبران آموزشی و تربیتی در نظام آموزشی کشور پرداخته و به ضرورت بستر سازی مناسب برای برداشتن گام های استوار اشاره کرده و گفت: موفقیت راهبران کلاس های چند پایه و گسترش آن در سال های آتی منوط به استفاده از تجارب سال های گذشته و تلاش در جهت برنامه ریزی و طراحی گام های اجرایی است.

وی در ادامه از اعضای شورای مرکزی راهبران کشور خواست تا با دقت نظر و تعامل با یکدیگر، مسیر مناسبی برای حرکت راهبران آموزشی و تربیتی کشور ترسیم نمایند.

در پایان این نشست، اعضای حاضر با بحث و تبادل نظر، پیشنهادات اجرایی خود را جهت ارتقاء فرایند اجرایی و نظارتی در کلاس های چند پایه ارائه کردند.

 حمیدرضا محمد بیگی، رئیس اداره اداره آموزش پیش دبستانی و دوره اول ابتدایی همچنین از به کارگیری 17 نفر از آموزگاران مجرب  وتوانمند استان به عنوان راهبر آموزشی در کلاس های چند پایه روستایی و عشایری خبر داده و افزود : بیش از 350 کلاس درس در این استان ازمزایای حضور راهبران آموزشی و پرورشی برخوردار خواهند شد.

به اشتراک بگذارید :