2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۳ ۱۶:۰۸:۴۳
کد مطلب:  0osRS2Z4
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران درگردهمایی کارشناسان و مؤسسان مدارس غیر دولتی:
65 هزار دانش آموز در مدارس غیر دولتی شهرستان های استان تهران مشغول به تحصیل هستند

عبدالرضا فولادوند راد، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از توسعۀ مدارس غیر دولتی در شهرستان های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، گردهمایی کارکنان ، مؤسسین و مدیران مراکز غیر دولتی شهرستان های استان تهران، با حضور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در شهر ری برگزار شد.

عبدالرضا فولادوند راد، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این گردهمایی ضمن گرامیداشت هفتۀ بسیج و نکوداشت یاد و خاطرۀ شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم گفت: تعداد دانش آموزان مدارس غیر دولتی در حدود یک میلیون و سیصد هزار دانش آموز است که توسعه این مدارس توانسته است باری از دوش دولت بردارد، زیرا این مدارس حدود 10 درصد از کل جمعیت دانش آموزی کشور را در خود جای داده است.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران تعطیل نشدن مدارس، حتی با تعداد کم دانش آموز را یکی از بنیان های عدالت آموزشی برشمرد و ضمن تأکید بر این امر که آموزش و پرورش تا به امروز هیچ یک از فضاهای آموزشی در اختیار خود را به مدارس غیر دولتی واگذار نکرده است، اظهار داشت: مدارس غیر دولتی بازوی توانمند و بال پرواز آموزش و پرورش هستند و در حال حاضر، تعداد 570 مدرسۀ غیر دولتی در شهرستان های استان تهران در حال فعالیت هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران اصلاح قانون و رفع موانع اجرای آن را از ضروریات برشمرد و ضمن درخواست از موسسین مدارس غیر دولتی جهت  تجزیه و تحلیل این قوانین و بررسی نارسایی های آن از سوی مسئولین دولتی، تصریح کرد: باید استانداردها در مدارس کاملاً رعایت شوند و حتی مدارس خاص نیز باید کاملا از قانون تبعیت کنند.

وی رصد مشکلات آموزشی در مدارس غیردولتی توسط مدیران را از دیگر نیازهای مهم این مدارس عنوان کرد و ضمن تأکید بر مد نظر قرار دادن قانون در ادارۀ مدارس غیردولتی گفت: مؤسسین مدارس غیر دولتی باید پیگیر مطالبات خود باشند و مسئولین نیز همواره کوشیده اند حرکت در مسیر مرتفع کردن این نیازها را مطابق با قانون تسهیل نمایند و در رفع موانع پیش روی این مسیر بکوشند.

فولادوند راد، با اشاره به نبود هیچ گونه تفاوتی میان دانش آموزان مدارس غیر دولتی و دولتی، افزود: همکاران فرهنگی شاغل در مدارس غیر دولتی باید به روز و توانمند باشند و اطلاعات لازم و مورد نیاز آنان نیز می بایست از طریق برگزاری دوره های ضمن خدمت به آن ها انتقال داده شود تا مدارس غیر دولتی به استانداردهای آموزشی در راستای کیفیت بخشی آموزش گام مؤثر بردارند.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به این که رفع برخی از موانع در جهت بهبود کیفیت آموزش در مدارس غیر دولتی نیاز به قانون گذاری و یا اصلاح قوانین دارد، تصریح کرد: باید موانع موجود پیش روی مدارس غیر دولتی از طریق مجراهای قانونی برطرف شود تا قوانین درست و لازم در جهت حل مشکلات این مدارس وضع شود.

شایان ذکراست گردهمایی کارشناسان و مؤسسین مراکز و مدارس غیر دولتی شهرستان های استان تهران در سالن اجتماعات مدرسۀ حکمت آموزش و پرورش ناحیۀ 2 شهر ری برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :