28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۳ ۱۵:۱۸:۴۳
کد مطلب:  hlBRomyt
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در نشست شورای اداری:
آموزش و پرورش می تواند با توسعه تفکر نقد پذیری به اهداف عالیه خود دست یابد

نشست شورای اداری اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران عصر چهارشنبه، در سالن همایش های ولایت این اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عبدالرضا فولادوند راد، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در نشست شورای اداری اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، ضمن گرامی داشت هفتۀ بسیج، این هفته را هفتۀ کوشش، ایثار و از خود گذشتگی نامیده و گفت: دریک خانواده سازمانی، اعضا باید هر از گاهی به بررسی عملکرد خود پرداخته و نقاط قوت و ضعف خود را تحلیل و در جهت رفع ضعف ها تلاش کنند و همچنین نقاط قوت را توسعه دهند.

وی در ادامه توسعۀ مشارکت های مردمی را به معنای حضور در تصمیم گیری که از اهداف مهم دولت تدبیر و امید بوده است برشمرده و افزود: کارشناسان، مسئولین و رؤسا، همه و همه می بایست در تصمیم سازی اظهار نظر کنند.

این مقام مسئول ضمن تأکید بر این که فضای نقد و نقادی می بایست در آموزش و پرورش توسعه پیدا کند، ادامه داد: آموزش و پرورش می تواند با توسعۀ تفکر نقد پذیری به اهداف عالیۀ خود دست یابد.

فولادوند راد در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن تأکید بر جایگاه ترویج فضای پرسشگری در میان دانش آموزان توسط معلمان، اظهار داشت: ایجاد روحیۀ پرسشگری در دانش آموزان، آنان را افرادی جستجوگر و خلاق خواهد ساخت.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با تأکید بر این که هرگز نباید فراموش کرد که همواره نقد باید با نیت سازندگی و خیرخواهی انجام شود و اگر غیر از این باشد منتقد به درستی عمل نکرده است، تصریح کرد: نقد باید منصفانه باشد.

وی آموزش و پرورش را ارگانی متعلق به عموم اقشار جامعه دانسته و ضمن تأکید بر این که آموزش و پرورش هرگز نباید به جایگاهی برای تاخت و تازهای سیاسی بدل شود، یادآور شد: همه فرهنگیان عزیز وجوه اشتراکی دارند، اما ممکن است در این میان اختلاف سلیقه هایی وجود داشته باشد.

این مقام مسئول در پایان گفت: هرگز نباید فراموش کنیم که هدف همۀ خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی توسعۀ اهداف عالی نظام و انقلاب است.

به اشتراک بگذارید :