11 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۳ ۱۴:۴۴:۰۹
کد مطلب:  hBmU9XKV
140 کلاس در مدارس مهدیشهر مجهز به سیستم هوشمند هستند
140 کلاس در مدارس مهدیشهر مجهز به سیستم هوشمند هستند

رئیس اداره آموزش وپرورش شهرستان مهدیشهرگفت:امسال از 320 کلاس درس شهرستان حدود 140 کلاس درس مجهز به سیستم های هوشمند دیتا وتخته هوشمند می باشد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نیزوا،حسین رشیدی در گفت وگو با خبرنگار نیزوااظهار کرد:امسال هم تعداد ی از فیلم های رشد که از آموزش وپرورش استان به ماابلاغ شد با72 عنوان فیلم در مدارس شهرستان براساس سطح بندی مناسب وجنسیتی ،فیلم ها برای دانش آموزان به نمایش گذاشته می شود.

وی با بیان اینکه تمامی مدارس  مهدیشهراین فیلم را اکران خواهند کرد گفت:در کل سطح شهرستان مهدیشهر با سیستم های بروزی که در دست مدارس می باشد همه مدارس در خود مدرسه این فیلم را اکران می کنند.

رشیدی با تاکید براینکه :مشکلی که در سال های قبل وجود داشت این بود که باید مدارس را به سالن های سینمایی در سطح شهر می بردیم که دردسر های خاص خود را داشت که امسال از 320 کلاس درس ما حدود 140 کلاس درس ما مجهز به سیستم های هوشمند می باشد به دیتا پرژکتر تخته هوشمند و... که حتی در خود فولاد محله هم تجهیزات نمایشی را داریم و در همان مدرسه اکران صورت می گیرد .

رشیدی در ادامه گفت:در سال های قبل حدود 95 درصد از دانش آموزان این فیلم ها را تماشا می کردند اما امسال قصد داریم این پوشش را به100درصدبرسانیم.

 

رئیس اداره آموزش وپرورش شهرستان مهدیشهر اضافه کرد:در این جشنواره 72 عنوان فیلم با موضوع های علمی آموزشی تربیتی پژوهشی واجتماعی در تمامی مدارس سطح شهرستان به نمایش در خواهد آمدو فیلم های این جشنواره به صورت نماهنگومستند وپویا نمایی وفیلم های کوتاه وبلند وداستانی می باشد .

رشیدی خاطرنشان کرد:هدف از برگزاری این برنامه ،بر اساس سند تحول بنیادین تاکید فراوانی بر تقویت بینش دانش آموزان به مسائل علمی ، اجتماعی وفرهنگی می باشد که یکی از ابزار های تحقق این نگاه مهم و ویژه ،به آموزشگاهای نوین و جشنواره فیلم رشد می باشد که بهترین راه برای یادگیری  دانش آموزان می باشد.

وی تصریح کرد: با تحقیقات به دست آمده اگر یک دانش آموز یک فیلم را ببیند شاید اندازه یک کتاب اطلاعاتی را به دست بیاورد که این برای دانش آموزان مفید می باشد که بعد ها مثلا یک کتاب را به صورت یک فیلم یابه صورت محتوای آموزشی در می آورند و  هدف بعدی ما این است که با این کار بتوانیم در جشنواره های بعدی فیلمی از شهرستان را به این جشنواره ارائه دهیم واکران شود.

به اشتراک بگذارید :