24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۳ ۱۰:۰۴:۰۱
کد مطلب:  u3rnRvsd
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
برگزاری مناسب و با برنامه مانور زلزله، فرصت تربیتی جدیدی پیش روی مربیان و مدیران مدارس ایجاد می کند

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری مانور سراسری زلزله و ایمنی در ملارد خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید مجتبی هاشمی، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به برگزاری مانور زلزله در 15 آذرماه سال جاری به لزوم برنامه ریزی مناسب جهت اجرای این برنامه فراگیر اشاره کرده و گفت: با عنایت به اهمیت آموزش مهارت های زندگی در بین دانش آموزان و از جمله آموزش مقابله با بحران هایی نظیر زلزله، این مانور جهت فرهنگ سازی هر چه بیشتر در بین فرهنگیان، خانواده ها و دانش آموزان در آذرماه هر سال برگزار می گردد.

هاشمی در ادامه با اشاره به این که نگاه کیفی بر اجرای این برنامه در سناریو نویسی، تمهید مقدمات، هماهنگی برون سازمانی و در نهایت اجرا و تحلیل آن در بین دانش آموزان می تواند یک فرصت تربیتی مناسب پیش روی مربیان و مدیران مدارس باشد.

وی ضمن توصیه به استفاده حداکثری از فکر و ایده های دانش آموزان بالاخص در سناریونویسی و شناخت مناطق امن مدرسه، خواستار استفاده بیشتر از تشکل های دانش آموزی از جمله شورای دانش آموزی در اجرای بهتر این برنامه شد.

گفتنی است مانور ایمنی و زلزله  به صورت پایلوت روز دوشنبه پانزدهم آذرماه در ملارد-مدرسه دخترانه نمونه دولتی هشترودی ساعت 12-9 برگزار خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :