28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۳ ۰۸:۴۵:۱۵
کد مطلب:  NDcbGHOu
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
ایجاد انگیزه در تربیت بدنی باید ارتقای کیفی درس را به همراه بیاورد

نشست تخصصی سرگروه های آموزشی درس تربیت بدنی مناطق اداره کل شهرستانهای استان تهران با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت این اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، نشست سرگروه های درس تربیت بدنی مناطق 21 گانه شهرستانهای استان تهران با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت برگزار شد.

محمد رحیم، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در آغاز این نشست تخصصی با سرگرو های درس تربیت بدنی، گفت:  جایگاه درس تربیت بدنی با توجه به  سند تحول بنیادین و ساحت های 6گانه این سند فاخر و نیز برنامه درسی ملی درس تربیت بدنی بسیار رفیع و حائز اهمیت است.

وی  ضمن تقدیر به پاس تلاش های گروه های آموزشی درس تربیت بدنی در سال گذشته با تاکید بر نقش معلمین تربیت بدنی و اهمیت جایگاه معلمین تربیت بدنی در پرورش نسلی پویا و با نشاط افزود: مدیریت تربیت بدنی و در کنار آن گروه آموزشی درس تربیت بدنی بایستی با ایجاد انگیزه در بین معلمین و دانش آموزان موجبات ارتقای کیفی درس تربیت بدنی، اجرای سند تحول بنیادین  و دستیابی به اهداف 7 گانه حوزه معاونت  تربیت بدنی و سلامت را فراهم آورد.

رحیم در ادامه ضمن تأکید بر استقرار درس تربیت بدنی در مدارس، کیفیت بخشی فرایند تدریس، نظارت پایدار و مستمر بر نحوه اجرای فرایند درس تربیت بدنی در سطح مدارس، یکسان سازی نحوه ارزشیابی دانش آموزان را به صورت هدفمند بر اساس کتاب راهنمای معلم و ارتقای بنیه علمی معلمین تربیت بدنی را از مهم ترین وظایف گروه های آموزشی برشمرده و تصریح کرد: با همت و تلاش سرگروه های درس تربیت بدنی مناطق می توان به تربیت نسلی شاد ، پویا و معلمی توانمند در حوزه آموزش دست یافت.

شایان ذکر است در پایان نشست از سرگروه های برتر استان  با اهدای لوح،  تقدیر به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :