20 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۲ ۱۱:۱۵:۴۳
کد مطلب:  4tpIov67
مديركل امور شاهد و ايثارگران وزارت آموزش و پرورش خبرداد:
رشد70 درصدي ثبت‌نام ايثارگران در مدارس شاهد

مديركل امور شاهد و ايثارگران وزارت آموزش و پرورش از رشد 70 درصدي ثبت نام جامعه ايثارگري در مدارس شاهد خبر داد و گفت: از 370 هزار دانش آموز شاهد ثبت نام شده در مدارس، 170 هزار نفر از خانواده درجه يك ايثارگران بودند اما اكنون اين آمار به 240 هزار نفر رسيده است

به گزارش مركزاطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، محمدحسين كفراشي در خصوص اجرايي شدن قانون جامع ايثارگران، اظهار كرد: ماده 67 اين قانون به مساعدت بنياد شهيد اشاره دارد و بنياد شهيد موظف است به فرزندان جانبازان در آموزش و پرورش و همچنين در دانشگاه‌ها كمك سرانه آموزشي بپردازد.

وي افزود: مدارس شاهد بر اساس مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي ادامه حيات مي‌دهد و با توجه به ساختاري كه شورا براي آموزش وپرورش تعريف كرده است فعاليت‌ها پيگيري و نظارت مي‌شوند.

مديركل امور شاهد و ايثارگران وزارت آموزش و پرورش درباره وضعيت ثبت نام در مدارس شاهد اظهار كرد: طي دوسال اخير توانستيم پوشش جامعه ايثارگري را در مدارس شاهد افزايش دهيم و بنياد شهيد اعلام كرد كه هيچ شكايتي از خانواده معظم شهدا و ايثارگران درباره ثبت نام در مدارس شاهد نداشته‌ايم.

كفراشي ادامه داد: در واقع سامانه آنلاين را به گونه‌اي طراحي كرده‌ايم كه خانواده شهدا كه داراي شرايط لازم هستند، مي‌توانند ثبت نام كنند و هيچ مانعي براي آنها وجود ندارد. قبلا از 370 هزار دانش آموز شاهد ثبت نام شده ، 170 هزار نفر از خانواده درجه يك ايثارگران بودند اما اكنون اين آمار به 240 هزار نفر رسيده است و در واقع مي‌توان گفت كه 70 هزار نفر از محصلان مدارس شاهد از جامعه ايثارگري هستند. در گذشته موانعي وجود داشت كه تلاش كرديم اين موانع را برطرف كنيم.

مديركل امور شاهد و ايثارگران وزارت آموزش و پرورش اضافه كرد: آمار ثبت نام دانش آموزان در مدارس شاهد از 43 به 70 درصد رسيده و نزديك به 70 درصد ورودي ها از خانواده معظم شهداء و ايثارگران و بستگان درجه دو و سه آنها هستند و در اولويت‌هاي بعدي فرزندان فرهنگيان و دانش آموزان موفقي كه در مسابقات مختلف حائز رتبه شده اند قرار دارند در حالي كه در گذشته شاهد ثبت نام هاي بي ضابطه بوديم

به اشتراک بگذارید :