18 رجب 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۲۲ ۱۱:۰۸:۲۷
کد مطلب:  WnbfbsME
رئیس سازمان نهضت سواد آموزی:
امید منشأ حرکت انسانهاست

معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی در جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان گفت : امید منشأ حرکت انسانهاست وخوش بین بودن مایه رشد و ارتقا خواهد بود.

به گزارش مركز  اطلاع رسانی وروابط عمومی  وزارت آموزش وپرورش به نقل از استان سیستان و بلوچستان ، علی باقر زاده ،اظهار داشت: خودباوری گسترش جامعه مدنی را به دنبال دارد.

وی با اشاره به آیه قرآن در مورد ماهیت مأموریت انسان،افزود : یکی از ماموریتها آبادانی جهان توسط انسان است و اگر عمران و آبادانی را معادل پیشرفت بگیریم یک سرمایه حساب می شود.

معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی  خاطر نشان کرد :در بین سرمایه های حاکم بر جامعه، سرمایه فرهنگی سرمایه ای عظیم است و دانش مدیریت فرهنگی را می طلبد.

 باقر زاده تصریح کرد : امروز سوادآموزی به مجموعه مهارتهایی اطلاق می شود که انسان بتواند زندگی بهتری داشته باشد.

وی اضافه کرد : سوادآموزی باید بتواند ظرفیت و ابزار انسانها را توسعه دهد تا برای روبرو شدن با مشکلات انسانها ابزار مختلفی داشته باشند و در نهایت از پس موانع به خوبی برآیند.

معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور ادامه داد: حوزه سوادآموزی با حداکثر مشارکت، انعطاف پذیری و سودمندی اداره می شود.

علی باقرزاده اظهاركرد : باید خدمات پس از سواد را به سوادآموزان ارائه و توسعه دهیم و از آن جمله خواندن با خانواده ، تشکیل حلقه های یادگیری، تولید نشریه وبسیاری از برنامه های دیگر از این قبیل است.

به اشتراک بگذارید :