20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۹ ۱۱:۰۴:۰۳
کد مطلب:  cRxaqVMU
مدیرحراست آموزش و پرورش استان:
اسناد و مدارک تحصیلی جعلی توسط ادارات مربوطه به مراجع قضایی معرفی می شود

مدیر حراست آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: اسناد و مدارک تحصیلی گزارش شده توسط ادارات مربوطه، به مراجع قضایی ارجا داده می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جلسه ی کمیته ی پیشگیری و مقابله با جعل اسناد  و مدارک تحصیلی صبح امروز در دفتر معاونت آموزش متوسطه استان آذربایجان شرقی تشکیل شد.

بابازاده در این جلسه با تشریح بندها و تبصره های شیوه نامه اجرایی آیین نامه ساماندهی صدور و تایید مدارک تحصیلی دانش آموزان، افزود: این دستورالعمل جهت اجرا به تمامی مناطق و نواحی آمزش و پرورش و واحدهای آموزشی دوره اول و دوم ابتدایی و دوره های اول و دوم متوسطه تابع آن ادراه ابلاغ می شود.

مدیرحراست آموزش و پرورش استان تصریح کرد: ورود اطلاعات و ثبت سوابق تحصیلی دانش آموزان و مدیریت فرآیند صدور مدارک تحصیلی و اسناد آموزشی در سامانه های مربوطه توسط معاون اجرایی یا معاون آموزشی و با نظارت و مسئولیت مدیر ضروری و لازم است و به تسهیل روند اجرا کمک می کند.

وی مطالعه این شیوه نامه را به همه ی مدیران و معاونین اجرایی توصیه کرد و افزود: شرایط پذیرش گواهینامه های مهارتی مورد تایید بودن دستگاه متولی یا مورد تایید آموزش و پرورش و یا از طریق استعلام کتبی و محرمانه صورت می پذیرد.

بابازاده با بیان اینکه استعلام تاییده های تحصیلی از طریق دفاتر پیشخوان دولت صورت می گیرد، متذکر شد: پیگیری امور مربوط به جعلیات براساس مستندات قانونی انجام پذیرد و از اعمال سلیقه شخصی جدا خودداری شود.

مدیرحراست آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: اسناد و مدارک تحصیلی گزارش شده توسط ادارات مربوطه، به مراجع قضایی ارجا داده می شود.

به اشتراک بگذارید :