20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۸ ۱۸:۵۹:۳۰
کد مطلب:  naX4TuOh
وزیر آموزش و پرورش:
نگاه به آموزش و پرورش بايد ازحالت انتقادی به حمايتي تغييركند

وزیر آموزش و پرورش در مراسم تكريم ومعارفه وزراي سابق و جديد آموزش وپرورش درسالن حجاب گفت: آموزش و پرورش گسترده و پیچیده و دچار دردهای مزمن است. از داخل و بیرون به آموزش و پرورش انتقاد دارند و نگاه انتقادی علیه همه چیز و همه در آموزش و پرورش حاکم است و ضروری است که یک تغییر نگاه و بینش ایجاد کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی به نقل از مركزاطلاع رساني و روابط عمومي وزارت، صبح امروز فخرالدين احمدي دانش آشتياني در مراسم تكريم ومعارفه وزراي سابق و جديد آموزش وپرورش كه درسالن حجاب برگزارشد، اظهار كرد: از نمایندگان مجلس، وزرای اسبق آموزش و پرورش و دکتر فانی قدردانی مي‌كنم و برنامه‌هایم را پیش از این اعلام کرده‌ام.

وی افزود: آموزش و پرورش گرفتار مسائل و مشکلات جاری ساختاری، بودجه و ساماندهی نیروی انسانی است.
وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه معتقدم باید یک کار نویی انجام داد و نگاه دیگری بر مدیریت آموزش و پرورش حاکم کرد اظهار کرد: این تغییر نگاه در کوتاه مدت اتفاق نمی‌افتد اما مهم این است که شروع کنیم و آیندگان ادامه دهند.

دانش آشتیانی افزود: آموزش و پرورش گسترده و پیچیده و دچار دردهای مزمن است. از داخل و بیرون به آموزش و پرورش انتقاد دارند و نگاه انتقادی علیه همه چیز و همه در آموزش و پرورش حاکم است و ضروری است که یک تغییر نگاه و بینش ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه مدرسه محور تحول و توسعه است گفت: باید همه فکر و ذکر خود را به عنوان کانون اصلی تعلیم و تربیت به مدارس ببریم. از سویی، مشکل بزرگ دیگر آموزش و پرورش که باید جدی گرفته شود سیطره آموزش بر پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: مهارت های زندگی باید در مدرسه و در کلاس درس و همه دروس آموزش داده شود. باید بستری را فراهم کنیم که این مهارت ها شکل بگیرند. باید از دوره ابتدایی این کار را شروع کنیم.

دانش آشتیانی کنکور را بلای بزرگی که نصیب سیستم آموزش و پرورش شده دانست و عنوان کرد: بازار سیاه آموزش در این قسمت فعال است و به شدت از اینکه می بینم حتی در دبستان کتب کنکور توزیع می شود رنج می برم زیرا فشار زیادی به دانش آموز و اولیاء وارد می کند.

وی ادامه داد: باید قدرت تفکر، حل مسئله، توان مقابله با مشکلات، صداقت و درستی در وجود کودکان شکل بگیرد؛ چرا باید شاهد آسیب های اجتماعی در این گروه سنی باشیم؟ یک علت این است که نوجوان ما نتوانسته در زندگی مسائل خود را با توانمندی حل کند.

به اشتراک بگذارید :