24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۷ ۰۸:۰۵:۰۰
کد مطلب:  fxpNzGNt
مدیر آموزش و پرورش شهرقدس در آیین افتتاحیه جشنواره فیلم رشد:
حضور چشمگیر دانش آموزان در جشنواره فیلم رشد نوید بخش آینده ای پویا است

آیین افتتاحیه جشنواره فیلم رشد شهر قدس با حضور مسئولین آموزش و پرورش در آموزشگاه حجاب این شهرستان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، آیین افتتاحیه جشنواره فیلم رشد در آموزشگاه حجاب شهرستان قدس برگزار شد.

در این مراسم محمدرضا بهمنش، مدیر و معاونین آموزشی، پشتیبانی و پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش شهرستان قدس در آن حضور داشتند.

محمدرضا بهمنش، در سخنان خود خطاب به دانش آموزان حاضر در مراسم گفت:قرن های متمادی ایرانیان در بحث ادبیات و فرهنگ و هنر سرآمد بوده اند و ایران کشوری است دارای مردمانی هنر دوست و هنرپرور که با مطالعه دقیق تاریخ نیز به این نتیجه خواهیم رسید.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قدس افزود: وسعت هنرهای نوین ، حاوی عرصه های گسترده است ، بویژه هنر سینما و تصویر که با فرهنگ و معنویت ایرانی و اسلامی ما آمیخته شده است.

وی در ادامه صحبت های خود، یکی از رخدادهای فرهنگی و هنری را برگزاری جشنواره های هنری از جمله همین جشنواره فیلم رشد معرفی و قدمت چهار دهه ی این جشنواره را نشان از غنی بودن آن دانست.

بهمنش با بیان اینکه فیلم هر کشوری منعکس کننده فرهنگ آن است گفت: هر فیلمی باید دو رویکرد اساسی داشته باشد، یکی ارتقا دانش و دیگری تقویت نگرش و فیلمی مفید خواهد بود که بتواند این دو موضوع را پوشش دهد.

وی مخاطبین جشنواره فیلم رشد را در سه محور دانش آموزان، معلم ها و دست اندر کاران تعلیم و تربیت معرفی و حضور چشمگیر دانش آموزان را در این زمینه، نوید بخش آینده ای پویا دانست.

در پایان، با نمایش فیلمی آموزشی که برگزیده جشنواره فیلم رشد بود ، اکران فیلم های این جشنواره آغاز شد.

به اشتراک بگذارید :