3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۶ ۰۹:۱۸:۵۳
کد مطلب:  ZG75K63v
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در نشست طرح ملی شهاب:
61 هزار دانش آموز در شهرستان های استان تهران تحت پوشش طرح ملی شهاب قرار گرفتند

نشست ستاد اجرایی برنامه ملی شهاب، با حضور عبدالرضا فولادوند راد، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، معاون بنیاد ملی نخبگان استان تهران ،اعضای شورای معاونین و رؤسای مناطق آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در سالن شورای شمارۀ یک اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عبدالرضا فولادوند راد، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در نشست طرح ملی شهاب، با اشاره به این امر که 281 نفر نیروی انسانی در 278 واحد آموزشگاهی در شهرستان های استان تهران تعداد 61 هزار دانش آموز را در مدارس شهرستان های استان تهران تحت پوشش آموزشی و پرورشی دارند، گفت: طرح ملی شهاب در سال تحصیلی جاری در 6 منطقۀ آموزشی و پرورشی شهرستان های استان تهران در حال اجرا است.

وی در ادامه، تعداد دانش آموزان شرکت کننده در طرح ملی شهاب را در سال گذشته11 هزار و 760 نفر برشمرده و ادامه داد: این طرح که مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است، در  سال 1394 در شهرستان قرچک  توسعه و گسترش پیدا کرد که امسال در شش شهرستان دیگر نیزمورد اجرا قرار می گیرد.

فولادوند راد، حرکت در مسیر شناسایی و هدایت نخبگان را از مهم ترین وظایف بنیاد نخبگان و دانش آموزان استعدادهای درخشان را مستعد و در عین حال دارای کمترین مسائل جانبی دانسته و افزود: به همین دلایل است که دانش آموزان ایرانی در دنیا خواهان زیادی دارند و به راحتی توسط کشورهای دیگر بورسیه می شوند.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن تأکید بر این امر که می بایست از سرمایه های انسانی جامعه تمام و کمال حمایت کنیم و در راه حمایت از آن ها گام برداریم، اظهار داشت: طرح شهاب بسیار مهم است و باید آن را با قدرت و با تکنولوژی های روز آموزشی پیش برد.

این مقام مسئول، عدم تمهید مقدمات لازم برای اجرای برنامه ها و طرح های مختلف  را یکی از اهم دلایل عدم موفقیت آن ها برشمرده و در همین راستا، تأکید کرد: طرح شهاب باید به درستی برای مجریان و متولیان آن موشکافی شود و این عزیزان می بایست آموزش های لازم را در این زمینه ببیند تا در اجرا با موفقیت روبرو شوند.

فولادوند راد، در پایان، نقش بنیاد ملی نخبگان را در اجرایی کردن طرح شهاب مهم ارزیابی و تصریح کرد: همۀ ما در قبال طرح ملی شهاب مسئولیم و بنیاد ملی نخبگان نیز در راستای اجرایی کردن این برنامه ملی گام های مهمی برداشته که قابل تقدیر است.

به اشتراک بگذارید :