22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۳ ۰۶:۳۲:۵۴
کد مطلب:  tbll9P7M
وزير آموزش وپرورش در اولين جلسه شوراي معاونان وزارتخانه:
شركت در راه پيمايي 13 آبان انجام يك مسئوليت اجتماعي است

وزير آموزش وپرورش گفت: شركت در راه پيمايي 13 آبان انجام يك مسئوليت اجتماعي است.

~~به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، عصر امروز فخرالدين احمدي دانش آشتياني در اولين جلسه شوراي معاونان وزارتخانه كه در ساختمان شهيد رجايي برگزار شد، با اشاره به گراميداشت روز دانش آموز و روز استكبارستيزي اظهاركرد: بايد با حضور در راهپيمايي 13 آبان ماه و دعوت از دانش آموزان و فرهنگيان كشور بتوانيم مسئوليت اجتماعي خود را به خوبي انجام دهيم.

وي با بيان اينكه نبايد در برابر مسائل اجتماعي بي تفاوت باشيم، تصريح كرد: همان طور كه در برنامه هاي ارائه شده به مجلس شوراي اسلامي آوردم، معتقدم كه بايد به امور پرورشي و فرهنگي دانش آموزان بيش از آنچه كه در حال حاضر وجود دارد، پرداخت و اين مهم بايد در سطح مدارس و براي دانش آموزان دوره ابتدايي عينيت پيدا كند.

دانش آشتياني ادامه داد: اين سخن به اين معنا نيست كه مسائل آموزشي بايدكنارگذاشته شود بلكه بايد در امور پرورشي به دانش آموزان موضوعاتي مانند مهارت هاي زندگي كه در سند تحول بنيادين هم آمده، آموزش داده شود،كه نهادينه كردن اين امور در سنين كودكي و در مقطع ابتدايي شكل مي گيرد.

وزيرآموزش وپرورش با اشاره به برنامه هاي كوتاه مدت خود، خاطرنشان كرد: بخش هاي مختلف آموزش وپرورش بايد در جهت اجرايي كردن اين برنامه ها تلاش كرده و لازم است دراين خصوص برنامه هاي اجرايي خود را پيشنهاد كنند.

وي با بيان اين كه اعتلاي منزلت و جايگاه فرهنگيان از مهم ترين برنامه هاي آموزش وپرورش است، گفت: معلم نبايد در محيط مدرسه دغدغه داشته باشد تا بتواند به ارتقاي فعاليت هاي آموزشي وپرورشي دانش آموزان بپردازد و همه بخش ها بايد به گونه اي برنامه ريزي كنند تا منزلت اجتماعي معلمان حداقل در داخل خود آموزش وپرورش رعايت شود.

عضو كابينه تدبير واميد با تأكيد بر اصل «برنامه محوري»، تصريح كرد: بايد تقسيم كار در بخش هاي آموزش وپرورش به گونه اي انجام شود تا اهم فعايت ها در ستاد به صورت «سياست گذاري و نظارت» باشد و امورات اجرايي به استان ها، مناطق و مدارس واگذار شود.

به اشتراک بگذارید :