2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۲ ۱۵:۰۴:۳۴
کد مطلب:  JJ8I3CkH
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
بار گران استکبارستیزی شهدا امروز به دوش دانش آموزان است

آئین نواخته شدن زنگ استکبار ستیزی، همزمان با سراسر کشور، با حضور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و جمعی از مسئولین استانی و شهرستان بهارستان در ناحیۀ 2 بهارستان برگزار شد.

به گزارش ادارۀ اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عبدالرضا فولادوند راد، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در آئین زنگ استکبار ستیزی، در هنرستان دخترانۀ فرزانگان نسیم شهر ناحیۀ 2 بهارستان، ضمن تبریک به مناسبت فرا سیدن روز دانش آموز، گفت: نخستین بار زنگ استکبار ستیزی در سال 1343 به وسیلۀ امام برای جهانیان نواخته شد و رژیم طاغوت 14 سال امام خمینی (ره) را به خاطر اعتراض به قانون مصونیت قضائی تبعید کرد.

وی در ادامه با اشاره به این امر که تا سال 57 امام در عراق و فرانسه تبعید شد و بهای استکبار ستیزی امام راحل تبعید بود، ادامه داد: فرزندان امام و دانش آموزان امام خود را درک کردند، اعتراض کردند و به خاک و خون کشیده شدند.

این مقام مسئول، ضمن اشاره به این امر که در سال 57 هم با اعتراض به دخالت های استکبار، لانۀ جاسوسی امریکا به تصرف در آمد، اظهار داشت: پس از مدت کوتاهی در سال 1359 جنگ شروع شد و دانش آموزان در زمان جنگ با تقدیم 36 هزار شهید خصلت نیکوی استکبار ستیزی را احیا کردند.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در ادامه، خطاب به دانش آموزان تأکید کرد: امروز همه مسئول هستیم و بار گران شهدا و رزمندگان در راستای استکبار ستیزی بر دوش ما و شما دانش آموزان عزیز است.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود، ضمن تأکید بر این که امروز، استکبار ستیزی باید در روح و جسم دانش آموزان و فرهنگیان نهادینه شود، یادآور شد: کسی حق ندارد به استکبار دل خوش کند، چرا که استکبار هر روز در حیله و نیرنگ برای به تصرف در آوردن منافع بیشتر از جهان سوم است.

فولادوند راد در پایان از کلیه دانش آموزان استان تهران برای حضور در راهپیمایی 13 آبان دعوت کرد و گفت : فردا دست در دست دانش آموزان ایران زمین با مشت گره کرده ندای استکبار ستیزی سر خواهیم داد تا مستکبران جهان بدانند این کشور در سایه ولایت هیچگاه در پیش ظالم سر خم نمی کند .

به اشتراک بگذارید :