24 ذیقعده 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۲ ۱۳:۵۷:۴۷
کد مطلب:  r33zmFo5
با حضور معاون پرورشی و فرهنگی استان صوت گرفت:
افتتاح مرکز مشاوره ی دانش آموزی ناحیه یک تبریز

مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی دانش آموزی ناحیه یک تبریز با حضور معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان به بهره برداری رسید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، طاهر علمی در آیین افتتاح این مرکز مشاوره با اشاره به اینکه این مرکز مشاوره به مناسبت هفته بهداشت روان در این شهرستان افتتاح شده، اظهار داشت: این اولین مرکز مشاوره دانش آموزی در ناحبه یک تبریز است که افتتاح می شود.

وی با اشاره به اینکه اعتبار لازم برای احداث این مرکز از هزینه های خود آموزش و پرورش تامین شده است، افزود: این مرکز با اعتباری بالغ بر 200میلیون ریال جهت حل مشکلات عموم مردم، خصوصاً جامعه فرهنگی و تامین سلامت روح و روان دانش آموزان و نیز ایجاد زمینه و بستر مناسب برای تعلیم و تربیت بهتر راه اندازی شده است.

معاون فرهنگی و پرورشی استان تصریح کرد: این مرکز در سه طبقه که دارای سه کلاس مشاوره  تخصصی با حضور روزانه سه مشاوره در طول هفته می تواند هر روز برای 15 دانش آموز خدمات مشاوره ای ارائه نماید.

وی با تاکید با بیان اینکه مرکز مشاوره محل پرداختن به زوایای پنهان آموزش و پرورش است، اظهار داشت: با توجه به تخصصی بودن آسیب های اجتماعی نیاز است مدیران و معلمان مرکز مشاوره را به ویترین مدرسه تبدیل کنند.

علمی متذکر شد: آسیب های اجتماعی امروزه پیچیده تر و سخت از گذشته است  که خانواده ها را با مشکل مواجهه کرده که امید است با ایجاد چنین مراکزی بتوان نیازهای خانواده ها و دانش اموزان را درجهت پیشگیری از این آسیب ها رفع نمود.

معاون مدیر کل با بیان اینکه در استان نزدیک به 950 مشاوره وجود دارد، خاطر نشان شد: مرکز مشاوره باید محل انعکاس نشاط برای افراد باشد و خانواده ها را از فشار آسیب های اجتماعی فرزندان رها کنند.

 

به اشتراک بگذارید :