18 رجب 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۲ ۱۰:۵۵:۰۰
کد مطلب:  7nDaNrwX
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور:
مرکز یادگیری محلی باعث افزایش کیفیت زندگی افراد می شود

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور گفت: مراکز یادگیری محلی، کلاس درس نیست بلکه مکانی است که به سوالات مختلف شرکت کنندگان پاسخ داده می شود تا کیفیت زندگی آنها افزایش پیدا کند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان اصفهان، علي باقرزاده در آیین افتتاحیه مرکز یادگیری محلی بهاران در آموزش و پرورش منطقه پیربکران اظهار کرد: امروز اگر کسی نتواند از علم روز استفاده کند، از سواد اجتماعی برخوردار نخواهد شد.

وی افزود: بدون خواندن و نوشتن، سواد اقتصادی  و اجتماعی حاصل نمی شود و در حال حاضر آینده در اختیار کسانی است که در حوزه کسب و کار اطلاعات تخصصی داشته باشند و رسیدن به این اهداف مستلزم خواندن و نوشتن است.

باقرزاده با اشاره به اینکه در قرآن بیش از 70 بار به کلمه نوشتن اشاره شده است که نشان می دهد نوشتن بر خواندن اولویت دارد.

رئیس سازمان سوادآموزی کشور ادامه داد: کسی که بیسواد است، آسیب دیده، آسیب پذیر و آسیب رسان به دیگران است که باید برای این منظور راهکارهای لازم در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه مرکز یادگیری محلی بهاران جزو فرصت های بی نظیر برای مردم محسوب می شود، گفت: هدف اصلی از راه اندازی مرکز یادگیری محلی، توانمند کردن افراد در زندگی به اندازه ای که بتوانند زندگی خود را به خوبی اداره کنند.

وی تصریح کرد: در سال های گذشته گفته می شد که سواد باعث بهتر کردن زندگی می شود، اما هم اکنون این اعتقاد وجود دارد سواد نه تنها باعث بهبود زندگی می شود، بلکه زندگی افراد را از مشکلات و موانع بسیاری نجات می دهد.

به اشتراک بگذارید :