26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۱ ۱۲:۲۴:۰۱
کد مطلب:  mJF9lCXC
مدیر آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان:
حوادث 13آبان ریشه در استکبار ستیزی ملت ایران دارد

حسینعلی بنار مدیر آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان در آستانه روز دانش آموز گفت: حوادث 13آبان ریشه در استکبار ستیزی ملت ایران دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،بنار مدیر آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان گفت: روز 13 آبان که در تقویم به عنوان روز مبارزه با استکبار نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است

وی افزود: تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در 13 آبان 1343، شهادت جمعی از دانش آموزان و دانشجویان در 13 آبان 1357  و تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان 1358 عنوان این سه واقعه تاریخی است که نمی‌توان هیچ یک را از نظر اهمیت نسبت به دیگری اولی تر دانست .

بنار ادامه داد : هر کدام از این وقایع در دوره وقوع تاثیر گذاری خاص خود را داشته و شرایط را به نحوی تغییر داده‌اند و این نشان دهنده این است که حوادث 13آبان ریشه در استکبار ستیزی ملت ایران دارد.

این مقام مسئول تصریح کرد :بی گمان، دانش آموزانِ آگاه و رشید ما در مبارزه با استکبار، همواره نقشی فعّال و فراموش ناشدنی ایفا کرده اند. این عزیزان بودند که در13 آبان 1357، به مردم مسلمان ایران، شور و شعور و عشقی دوباره بخشیدند. مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 بهارستان با اشاره به اینکه دانش اموزان از آینه ی احساس و شعور مردم انقلابی، الگو بر گرفتند و هویت مسلمانی، خود اتکایی و مبارزه با استکبار را به همگان آموختند تاکید کرد : این نوجوانان دانش دوست بودند که با شعارهای توفنده و مشت های گره خورده، پایه های حکومت مزدور پهلوی را سست کردند و لرزه بر اندام زمام داران کاخ سفید انداختند.

بناریادآور شد : این جوانان دانش جو بودند که با قیام خویش، به مستضعفان آموختند که برای به دست آوردن حقوق از دست رفته ی خود، باید با ستم گران جهانی بستیزند. اینک، آن رشادت ها و حماسه آفرینی ها، ایجاب می کند که قشر دانش آموز ما، در مبارزه با استکبار، سهم مهمی بر عهده گیرند و هم چون گذشته از پیشگامان این قیام ملّی باشند.

 

به اشتراک بگذارید :