11 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۰ ۱۴:۱۴:۲۹
کد مطلب:  RJnBqAX8
هوشمندسازی 4727 کلاس درس در استان همدان
هوشمندسازي استان همدان

رئیس اداره فناوری و هوشمندسازی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه هوشمندسازی مدارس از نیمه دوم سال 90 در استان آغاز شده است، گفت: تا کنون 4727 کلاس درس در این استان هوشمندسازی شده است.

محمد رضاپور در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه تا کنون 6 میلیارد تومان برای هوشمندسازی کلاس های درس در استان هزینه شده است، تصریح کرد: با توجه به اینکه هزینه هوشمندسازی هر کلاس درس 5 میلیون تومان است بنابراین پیش بینی می شود تا پایان سال 772 کلاس درس با اعتبار 3 میلیارد و 865 میلیون تومان هزینه شود.
وی با بیان اینکه هوشمندسازی تمامی دوره های آموزشی را شامل می شود، خاطرنشان کرد: برخی از دوره ها همچون کلاس ششم ابتدایی به جهت داشتن درس کار و فناوری و کلاس های اول متوسطه از اولویت بیشتری برخوردار هستند.
رضاپور کمبود اعتبار را از مهمترین مشکلات اجرای این برنامه عنوان کرد و گفت: متأسفانه امسال به علت کمبود اعتبار هیچ کلاسی هوشمندسازی نشده است.
وی ادامه داد: امسال 124 میلیون تومان اعتبار تخصیص داده شده که صرف تجهیز و تبدیل به احسن شدن کلاس های هوشمندشده قبلی شده است.
وی به دیگر مشکلات فرآروی این برنامه اشاره کرد و یادآور شد: پایین بودن سواد رایانه ای معلمان و دانش آموزان و بی انگیزگی برخی مدیران از دیگر مشکلات این طرح است.
رئیس اداره فناوری و هوشمندسازی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان ایجاد تعامل در میان دانش آموز و معلم را از مهمترین فواید هوشمندسازی مدارس عنوان کرد و گفت: در این شیوه سرعت انتقال مفاهیم بالا رفته و امکان تکرار چندباره مطالب درسی بدون حضور معلم از طریق فایل های آموزشی فراهم می شود.

به اشتراک بگذارید :