22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۰ ۱۰:۳۲:۱۱
کد مطلب:  zuKvqQmX
مدیر آموزش و پرورش ناحیه دوی شهر ری:
13 آبان در شکل گیری انقلاب اسلامی نقشی اساسی داشته است

مدیر آموزش و پرورش ناحیۀ دوی ری گفت: روز 13 آبان یادآور حوادث مهمی است که در شکل گیری انقلاب اسلامی و بیرون راندن مظهر استکبار یعنی آمریکا از کشور نقشی اساسی داشته است.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، ستاد بزرگداشت یوم الله 13 آبان و اولین نشست هماهنگی برنامه های پیشنهادی، آموزش و پرورش ناحیه دوی شهر برگزار شد.

محمد اسدنژاد، مدیر آموزش و پرورش ناحیه دوی  شهر ری، ضمن اشاره به 8 آبان سالروز شهادت دانش آموز شهید حسین فهمیده ، گفت: سیزدهم آبان سالگرد سه رویداد مهم در تاریخ ایران است تبعید امام خمینی به ترکیه در 13 آبان 1343، کشتار دانش‌آموزان در 13 آبان 1357 در دانشگاه تهران و تسخیر سفارت امریکا در 13 آبان 1358که این سه رویداد متفاوت بودند، اما هر یک در شکل دادن به حرکت انقلاب اسلامی و بیرون راندن مظهر استکبار یعنی آمریکا از کشورمان نقش خاصی ایفا کردند.

وی ادامه داد: هویت هر سه رخداد، مبارزه با استکبار و عوامل آن است و به همین دلیل این روز «روز ملی مبارزه با استکبار» نامیده می‌شود.

این مقام مسئول در ادامه، ضمن تأکید بر این امر که انتقال و تبیین این حوادث به دانش آموزان باید سرلوحۀ برنامه های آموزش و پرورش قرار گیرد، اظهار داشت: به طور خاص توضیح ، تفسیر و تبیین این سه رویداد مهم توسط معلمین عزیز ما در کلاس های درس به منظور توسعه و گسترش فرهنگ استکبار ستیزی، تقویت روحیه مسئولیت پذیری در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی و تقویت هویت دینی و ملی ، بسیار اثر گذار است.

اسدنژاد تصریح کرد: صبح پنجشنبه 13 آبان 95 کادر اداری ،مدیران و معلمان در محل نمازخانه اداره آموزش و پرورش ناحیه دوی  شهر ری تجمع کرده ، به قرائت زیارت عاشورا می پردازند وتا قبل از ساعت 8:30 دانش آموزان پسر درمحل حیاط اداره و دانش آموزان دختر در محل کانون شهید رجایی تجمع خواهند کرد و سپس به سمت سه راه ورامین حرکت می کنند تا رأس ساعت 9/30، مراسم راهپیمایی به سمت حرم حضرت عبدالعظیم (ره) را آغاز کنند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دوی  شهر ری در تشریح دیگر برنامه های این رویداد مهم گفت: روز چهارشنبه ساعت 8 صبح مراسم صبحگاه مشترک در مدرسه دخترانه عرفان اجرا می شود و مراسم نواختن زنگ استکبار ستیزی، رأس ساعت 10 صبح همزمان با تمامی مدارس منطقه، در مدرسه پسرانه امام خامنه ای (شاهد) با حضور مسئولین شهری و اداره برگزار خواهد شد. 

گفتنی است در ادامه پیرامون پیگیری و نحوه ی اجرای برنامه های سرود همسرایان تربیت، مسابقه نقاشی با عنوان «استکبار ستیزی»، حضور دانش آموزان با لباس های متحدالشکل در راهپیمایی و ... تبادل نظر و تقسیم کار صورت گرفت.

به اشتراک بگذارید :