28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۹ ۱۱:۴۶:۰۶
کد مطلب:  Xvc2fE93
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
جلسات تحلیل افت و رشد امتحانات نهایی برگزار می شود

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از جلسات تحلیل افت و رشد امتحانات نهایی با هدف شناسایی نقاط قوت و ضعف آموزش های فنی و حرفه ای و برنامه ریزی كیفی در مناطق شهرستان های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران ، میر رضا شفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت : این جلسات كه از ابتدای  آبان ماه آغاز شده است ،در مناطق و با حضور مسئولین اداره آموزش های فنی و حرفه ای اداره كل، معاون آموزشی منطقه ، كارشناس مسئول فنی و حرفه ای منطقه  و مدیران هنرستانها تا نیمه آبان ماه ادامه خواهد داشت .

وی افزود : در این جلسات از نرم افزار طراحی شده در كارشناسی فنی و حرفه ای اداره كل به كارگیری می شود كه دارای 600 نمودار تحلیلی از وضعیت تحصیلی هنرجویان در سطح مناطق ، مدارس و كلاسها و رشته های مختلف است .

شفیع پور ادامه داد :  در محتوای ارائه شده در جلسات تحلیل امتحانات ، علاوه بر تاكید بر توسعه كیفی و كمی آموزش در شاخه های تحصیلی نظری و فنی و حرفه ای و كاردانش  به تحلیل افت و رشد در امتحانات نهایی هنرستان های فنی و حرفه ای پرداخته خواهد شد  .

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان كرد : این جلسات با توجه به هماهنگی ها و تعاملی  كه بین اداره كل ، مناطق و مدارس ایجاد می كند ، كیفیت بخشی به آموزش، در خصوص دروسی كه افت تحصیلی بیشتری دارند، تسهیل نموده و بهبود آموزش  در هنرستانها در طی سال تحصیلی جاری ، افزایش درصد قبولی هنرجویان و كاهش افت تحصیلی را به بهمراه خواهد داشت .

شایان ذكر است كه جلسات  تحلیل افت و رشد امتحانات هنرستانها همه ساله جهت برنامه ریزی مناسب در  آموزش مهارتی و هنرستانی  و با حضور مسئولین آموزش فنی و حرفه ای اداره كل  و مناطق و با ارائه نرم افزار تحلیل و بررسی نتایج امتحانات برگزار می شود.

 

 

 

 

 

 

           

 

 

به اشتراک بگذارید :