22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۹ ۰۹:۲۴:۳۶
کد مطلب:  d1vThOBz
مدیر آموزش و پرورش پیشوا خبر داد :
آیین افتتاحیه پژوهش سرای دانش آموزی خواجه نصیرالدین طوسی در پیشوا برگزار شد

آیین افتتاحیه پژوهش سرای دانش آموزی خواجه نصیرالدین طوسی با حضورحجت الاسلام رحمتی نیا امام جمعه،مهندس محمدی فرماندار ،رحیم جهانی مدیر آموزش و پرورش ،نائینیان رئیس اداره تکنولوژی وگروه های آموزشی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و جمعی از مسئولین برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، رحیم جهانی مدیر آموزش و پرورش پیشوا با اشاره به اینکه  یکی از اهداف مهم آموزش و پرورش در تشکیل پژوهش سرا های دانش آموزی رشد وبروز خلاقیت دانش آموزان است ، تاکید کرد:به لطف خدا و با کمک همه مسئولین با افتتاح این مکان و هدایت  دانش آموزان مستعد به پژوهش سرا ، شاهد شکوفا شدن استعداد های آنها باشیم.

مدیر آموزش و پرورش پیشواافزود:ما به حمایت همه ی مسئولین استان،شهرستان و خیرین محترم  برای ادامه کار این پژوهش سرا نیازمندیم تا بتوانیم تجهیزات مورد نیاز دانش آموزان پژوهش گر را در آن فراهم سازیم .

در ادامه حجت الاسلام رحمتی نیا امام جمعه پیشوا ضمن  تقدیر و تشکر از  آموزش و پرورش برای افتتاح پژوهش سرای دانش آموزی اظهار داشت : سابقه کار علمی و فنی در ایران به زمان های خیلی قدیم بر می گردد که هنوز هیچکدام از کشور های پیشرفته امروزی وجود نداشتند و باید همه توان خود را جمع و عقب ماندگی ایران طی سال های اخیر را جبران کنیم.

امام جمعه پیشوا در پایان  خاطرنشان کرد : با شناخت نیازهای منطقه، طرح های اجرایی به دانش آموزان محول شود، تا نسبت به آن نیاز فعالیت نمایند.

گفتنی است، حوزه فعالیت این پژوهش سرا در زمینه های علوم تجربی و آزمایشگاهی، ریاضیات ،برگزاری کلاس های المپیادهای علوم، زیست، فیزیک، شیمی، ریاضیات، اروگامی، رباتیک، نجوم، نانو و روبیک است .

 

به اشتراک بگذارید :